Siatka ochronna – zastosowanie w rolnictwie

Siatka ochronna – zastosowanie w rolnictwie
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Branża rolnicza stała się głównym beneficjentem siatek ochronnych. Przemysł rolniczy boryka się z wieloma problemami związanymi z rozprzestrzenianiem się szkodników i chorób. Siatki rolnicze to popularna forma ochrony pól, ogrodów i sadów. Wykonane z polipropylenu lub polietylenu siatki to elastyczny, lekki materiał, który może być stosowany do przykrywania roślin w sezonie wegetacyjnym w celu ochrony przed szkodnikami, takimi jak ptaki i jelenie. Zdarza się również używać jej do przykrywania wrażliwych roślin podczas mrozów, aby chronić je przed obumarciem.

Jaki rodzaj siatki wybrać do swojego gospodarstwa?

Siatki polipropylenowe i polietylenowe dostępne na stronie https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/siatka-ochronna-2/siatka-ochronna,p93990125 występują w rolkach o różnych szerokościach i wysokościach. Arkusze można przycinać, aby pasowały do każdego rozmiaru działki ogrodowej lub pola. Są one również dostępne w różnych klasach w zależności od grubości, trwałości i wytrzymałości. Musisz wiedzieć, jaki rodzaj owadów lub zwierząt próbujesz utrzymać przed wyborem klasy, ponieważ niektóre klasy nie są wystarczająco silne dla niektórych zastosowań.

Niektóre rodzaje siatek rolniczych są trudnopalne, co może pomóc w zapobieganiu pożarom, gdy używasz palników propanowych lub innych urządzeń grzewczych w ogrodzie lub w gospodarstwie. Inne rodzaje posiadają stabilizatory promieniowania UV, dzięki czemu nie blakną z czasem, gdy są wystawione na działanie promieni słonecznych.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty znanych producentów – jakie mają zalety?
Buty znanych producentów – jakie mają zalety?
Obuwie to ważny element każdej garderoby. W wielu sytuacjach rodzi się jednak pytanie czy sięgać po nieco droższe buty sprawdzonych […]
Ostatnie wpisy