Kiedy warto udać się do stomatologa?

Kiedy warto udać się do stomatologa?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stomatolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem różnego rodzaju schorzeń związanych z jamą ustną. Wizyta w gabinecie dentystycznym mało kiedy kojarzy nam się przyjemnie, ale regularne jego odwiedzanie ma ogromne znaczenie w profilaktyce wielu chorób, takich jak np. próchnica. Warto więc wyrobić sobie nawyk regularnego odwiedzania dentysty najlepiej dwa razy w roku, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami przez długi czas.

Co powinno nas skłonić do odwiedzenia dentysty?

Na wizytę dentystyczną najczęściej umawiamy się dopiero wtedy, gdy z naszymi zębami zaczyna dziać się coś niepokojącego. Najczęściej są to dolegliwości bólowe. Warto odwiedzić go także wtedy, gdy zauważymy ubytki w zębach. Niepokojące są także często nawracające afty, czyli drobne ranki pojawiające się na błonie śluzowej jamy ustnej. Rodzice powinni wraz ze swoim dzieckiem chodzić do dentysty nawet co 2-3 miesiące, zanim pojawią się u niego zęby stałe. Mleczaki są bowiem bardzo narażone na szybki rozwój próchnicy, co może negatywnie wpływać także na stałe zęby. Jeśli boimy się wizyty u dentysty musimy znaleźć lekarza, w którego gabinecie będziemy czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie. Jednego z takich stomatologów znaleźć można na stronie https://robertdudziak.pl/. Konsultacji z dentystą wymagają także ósemki, czyli tzw. zęby mądrości. Trzeba bowiem sprawdzić, czy mają one miejsce do tego, aby swobodnie wydostać się na zewnątrz. Lekarz powinien sprawdzić także ósemki, które już wyszły, ponieważ bardzo często są one zniszczone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Męskie dodatki do garniturów
Męskie dodatki do garniturów
Garnitur to prawdziwy klasyk w męskiej szafie. Każdy przedstawiciel silniejszej płci powinien mieć taki ponadczasowy komplet w swojej garderobie, a […]
Ostatnie wpisy