Czy terapia ultradźwiękami jest bezpieczna?

Czy terapia ultradźwiękami jest bezpieczna?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesna medycyna oferuje bardzo wiele różnorodnych zabiegów, które pomagają zachować zdrowie, a w razie potrzeby eliminować wszelkie dolegliwości. Należą do nich sesje z wykorzystaniem ultradźwięków, czyli fal niesłyszalnych dla ludzi. Terapia wysokimi dźwiękami staje się coraz bardziej popularna, ze względu na pozytywne działanie. Dzięki niej można pozbyć się bólu, a także oddziaływać na komórki tak, aby zostały pobudzone w nich procesy naprawcze. Realizują ją placówki takie jak http://manualclinic.com/, posiadające specjalistyczny sprzęt oraz zatrudniające wyszkoloną kadrę. Zasadność takich usług często bywa podważana, głównie z uwagi na wątpliwości związane z bezpieczeństwem pacjentów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Terapia z wykorzystaniem ultradźwięków – czy może być szkodliwa?

Ultrasonografia, bo tak inaczej nazywa się ta terapia, może być szkodliwa, ale tylko w przypadku gdy zostanie przeprowadzona w niekontrolowany i nieodpowiedzialny sposób. W profesjonalnych placówkach, gdzie pracują doświadczeni lekarze taka sytuacja z pewnością nie będzie miała miejsca. Poza tym podczas zabiegów nie wykorzystuje się promieniowania jonizującego, a ustawiane poziomy mocy są zbyt niskie, by mogły komukolwiek zagrażać. Przy właściwie dobranych parametrach, ultradźwięki nie powodują nagrzewania tkanki, ani zwiększenia jej wewnętrznego ciśnienia. Fakty te pokazują, że ta terapia jest jak najbardziej bezpieczna dla pacjentów. Jedynym wyjątkiem będą oczywiście przypadki, w których u konkretnej osoby wystąpią poważne przeciwwskazania. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Różne diety w ofercie diet pudełkowych – jaka najpopularniejsza?
Różne diety w ofercie diet pudełkowych – jaka najpopularniejsza?
Dieta pudełkowa to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy nie mają ochoty ani czasu na samodzielne przyrządzanie posiłków (np. pracownicy korporacji). […]
Ostatnie wpisy