Jak pielęgnować suche włosy?

Jak pielęgnować suche włosy?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wyniku czynników zewnętrznych lub niedostatecznej pracy gruczołów łojowych skóry głowy, włosy mogą się stać przesuszone. Robią się przez to łamliwe i szorstkie, a także trudne do ułożenia. Należy odpowiednio o nie zadbać, aby odzyskały elastyczność i lepiej wyglądały. W jaki sposób podejść do ich pielęgnacji?

Ostrożne mycie włosów

W przypadku tego typu włosów warto pomyśleć o profesjonalnych szamponach fryzjerskich, które będą zawierały aktywne składniki wzmacniające i nawilżające ich strukturę. Ich uzupełnieniem powinna być też odżywka przeznaczona do tego typu fryzury. Trzeba pamiętać również o podstawowych zasadach samego procesu mycia. Szampon należy spienić poprzez delikatne masowanie skóry głowy, aby pobudzić krążenie krwi i dotlenić tym samym cebulki.

Należy natomiast zachować przy tym delikatność, by nie uszkodzić osłabionych włosów. Podczas spłukiwania powinno się unikać gorącej wody i korzystać z letniej, a ostatnie obmycie wykonać wręcz zimną wodą. Podczas suszenia trzeba delikatnie przykładać ręcznik do głowy – w przypadku korzystania z suszarki powinno się skorzystać z letniego powietrza i nie ustawiać grzania na maksymalny poziom.

Dodatkowe wzmocnienie

Oprócz samego szamponu i odżywki przydadzą się również sera do włosów, które stanowią natychmiastową i silną kurację dla włosów suchych oraz zniszczonych. Raz na parę tygodni można się także pokusić o maseczkę na włosy – najlepiej z wykorzystaniem oleju roślinnego lub konopnego, bądź też oliwy czy innego tłustego środka pielęgnacyjnego. Stanowczo trzeba unikać kosmetyków posiadających w swoim składzie alkohol, gdyż prowadzi to do jeszcze większego przesuszenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób można czuć się bezpiecznie na osiedlu?
W jaki sposób można czuć się bezpiecznie na osiedlu?
Posiadając wymarzone mieszkanie na pewno chcemy czuć się nie tylko komfortowo, ale również bezpiecznie. Niestety różnego rodzaju akty wandalizmu czy […]
Ostatnie wpisy