Czy nasze dzieci powinny uczyć się angielskiego?

Czy nasze dzieci powinny uczyć się angielskiego?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź jest inna dla każdej rodziny.

Język angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, ponad miliard rodzimych użytkowników i kolejne 400 milionów, którzy używają go jako drugiego języka. Jest to również podstawowy język międzynarodowego biznesu, rządu, edukacji i wielu innych.

Istnieje wiele powodów, dla których warto zadbać o to, by dzieci były dwujęzyczne:

Elastyczność poznawcza

Dzieci, które mówią więcej niż jednym językiem, mają większą elastyczność poznawczą. Są w stanie myśleć na wiele sposobów i łatwiej rozwiązywać problemy. Mają również lepsze umiejętności rozwiązywania problemów, co może pomóc im odnieść sukces w nauce.

Wielozadaniowość

Dzieci dwujęzyczne są lepsze w wielozadaniowości i przełączaniu się między zadaniami niż dzieci jednojęzyczne. Dzięki temu w późniejszym okresie życia są bardziej efektywne w pracy w szkole i w ogóle w pracy.

Większe umiejętności

Dzieci dwujęzyczne uczą się jak posługiwać się dwoma językami naraz – a nawet więcej! To daje im unikalny zestaw umiejętności, które mogą pomóc im odnieść sukces w każdej karierze w późniejszym okresie życia (zwłaszcza jeśli chcą pracować na arenie międzynarodowej).

Lepsze umiejętności społeczne

Nauka innego języka pomaga dzieciom rozwijać lepsze umiejętności społeczne, ponieważ zmusza je do interakcji z ludźmi z innych kultur, którzy mogą różnić się od nich kulturowo i językowo (nie oznacza to, że bycie dwujęzycznym oznacza, że automatycznie dogadasz się ze wszystkimi). Dzięki temu dzieci uczą się również, jak skutecznie komunikować się z innymi.

Co pomoże im we wcześniejszym stadium rozwoju na szybsza naukę angielskiego?

Książki po angielsku 

Książki dla dzieci po angielsku to świetny sposób, aby pomóc dziecku w nauce języka angielskiego. Mogą być czytane z Tobą lub samodzielnie, w zależności od wieku i umiejętności. Można je również wykorzystać, aby pomóc dzieciom w ćwiczeniu umiejętności czytania po angielsku. 

Filmy i animacje po angielsku

To świetny sposób na zainteresowanie dzieci językiem. Dla młodszych dzieci mogą one być nieco trudne do nadążenia, ale jeśli będą one krótkie i słodkie, to i tak z przyjemnością je obejrzą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trendy w kolorach obuwia w sezonie 2019/2020
Trendy w kolorach obuwia w sezonie 2019/2020
Buty i torebki – podstawowe akcesoria kobiet, dzięki którym panie mogą budować ciekawe stylizacje, dostosowywać się do okoliczności, czuć się […]
Ostatnie wpisy