Praktyczne rozwiązania aranżacyjne do małego salonu

Praktyczne rozwiązania aranżacyjne do małego salonu
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie małego salonu wcale nie musi być dużym utrudnieniem – wręcz przeciwnie, może okazać się, że takie rozwiązanie ma więcej zalet, niż wad. Małego salonu nie musimy sprzątać tak często, jak ogromnego. Poza tym, w mniejszych pomieszczeniach zazwyczaj czujemy się bardziej intymnie, a nastrój jest idealny do kameralnych wieczorów przed telewizorem.

Mały salon z pewnością może być naszym ulubionym pomieszczeniem w mieszkaniu, jeśli tylko jest odpowiednio zaprojektowany. Można w tym celu doradzić się projektanta wnętrz, który podpowie, jakie meble dobrać, by nasz salon sprawiał wrażenie bardziej przestronnego.

Równie dobrze możemy jednak zaprojektować go sami – wystarczy znać kilka trików, które pomogą nam urządzić wnętrze tak, by miało nowoczesny, ale przy tym niepretensjonalny charakter.

Jakie meble do małego salonu?

Jeśli nasz salon nie jest zbyt wielki, oczywistym jest, że dobierane meble również nie powinny zajmować całej jego powierzchni. Zrezygnujmy zatem z dużych, nieporęcznych foteli, na rzecz nowoczesnych puf, czy stolików na kółkach, które w razie potrzeby łatwo jest przesunąć w inne miejsce. Dobór sofy jest mocno indywidualną sprawą i zależy od tego, do czego planujemy ją używać.

Jeśli chcemy rodzinnie oglądać filmy, możemy pozwolić sobie na zakup większej kanapy i umieścić ją przy jednej ze ścian. By zaoszczędzić nieco miejsca, zastosujmy drzwi przesuwne bam door. Nie dość, że zyskamy sporo przestrzeni, to dodatkowo nasz salon wizualnie będzie sprawiał wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Z innymi modelami takich drzwi można zapoznać się na https://www.reno-reno.pl/drzwi-przesuwne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób zadbać o potrzeby swojego ciała i swojej seksualność?
W jaki sposób zadbać o potrzeby swojego ciała i swojej seksualność?
Pamiętajmy o tym, że dbanie o potrzeby swojego ciała są równie ważne, co dbanie o umysł. Seksualność to bardzo ważny […]
Ostatnie wpisy