Czy napoje proteinowe mogą szkodzić?

Czy napoje proteinowe mogą szkodzić?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Napoje proteinowe to produkty niezwykle popularne wśród sportowców – szczególnie tych ćwiczących na siłowni. Charakteryzują się przede wszystkim dużą zawartością białka, które jest głównym budulcem mięśni. Zazwyczaj pije się je bezpośrednio po treningu, ewentualnie przed wysiłkiem fizycznym. Wyjątkowo smaczne napoje proteinowe znajdziemy w ofercie tego konkretnego sklepu online: https://inkospor.pl/produkty/napoje-gotowe/napoje-proteinowe.

Kluczowe skutki uboczne

Regularne spożywanie koktajli proteinowych przyspiesza budowę tkanki mięśniowej, pomaga utrzymać masę ciała na odpowiednim poziomie, wzmacnia cały układ odpornościowy organizmu, skutecznie obniża ciśnienie krwi, a także niweluje zły cholesterol. Oczywiście istnieje tutaj możliwość przedawkowania białka, jeśli jego dzienna ilość przekroczy 3 gramy na kilogram masy ciała. Negatywnym efektem jest w szczególności pojawienie się nieprzyjemnych zaburzeń w funkcjonowaniu układu pokarmowego (nieżyt żołądka, chroniczne wzdęcia itp.). Dodatkowo wzrasta ryzyko nadmiernego odkładania się energii w formie tłuszczu, rozregulowania pracy wątroby, pojawienia się trądziku na twarzy oraz przyspieszonego rozwoju osteoporozy. Charakterystyczne objawy to ponadto nudności i zaparcia. Z tego względu warto zadbać o pilnowanie na co dzień zbilansowanej diety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomiary elektryczne – co warto wiedzieć na ich temat?
Pomiary elektryczne – co warto wiedzieć na ich temat?
Pomiary elektryczne są ważne z wielu powodów. Na przykład, mogą one pomóc w rozwiązywaniu problemów z systemem elektrycznym i identyfikacji […]
Ostatnie wpisy