Jak leczone są zaburzenia odżywiania?

Jak leczone są zaburzenia odżywiania?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na fali promowania szczupłej sylwetki wiele osób zbyt mocno koncentruje się na tym, aby schudnąć. Zgrabna figura kojarzy im się z ideałem, do którego trzeba dążyć za wszelką cenę. Niestety, na drodze często stają zaburzenia odżywiania. To problemy z apetytem pojawiające się na tle psychicznym. Nieleczone, wyniszczają organizm i psychikę. Dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej występują anoreksja i bulimia, chociaż znane są też inne rodzaje tego typu chorób.

Sposoby terapii w zaburzeniach odżywiania

Leczenie zaburzeń odżywiania powinno rozpocząć się jak najszybciej od zdiagnozowania problemu. Zwiększa to szansę na powrót do zdrowia. Warto wybierać skuteczne i sprawdzone terapie, takie jak psychoterapia dynamiczna, poznawczo- behawioralna czy rodzinna. Dobre efekty przynosi leczenie prowadzone przez zespół specjalistów takie jak na przykład oferowany przez poradnię w Pruszkowie na stronie https://psychiatra.eu/ specjalistyczny program leczenia zaburzeń odżywiania. 

Poradnie zdrowia psychicznego coraz częściej oferują kompleksową pomoc. Zapewniają opiekę psychologa i psychoterapeuty, ale nie tylko. Proponują także konsultacje u endokrynologa, bo zaburzenia odżywiania idą zwykle w parze z zaburzeniami hormonalnymi. Na przykład konsultacje psychiatryczne w Pruszkowie, podobnie jak w wielu innych placówkach na terenie kraju, obejmują również naukę pracy z ciałem i współpracę z dietetykiem celem wdrożenia spersonalizowanej diety.

Kompleksowe leczenie zaburzeń odżywiania polega zarówno na pracy z psychoterapeutą, jak i na leczeniu schorzeń współistniejących, powstałych w wyniku anoreksji czy bulimii. Podczas terapii pacjenci uczą się rozpoznawania i nazywania emocji towarzyszących głodzeniu się lub objadaniu. Poznają skuteczne metody radzenia sobie z nimi. Terapia ma na celu zmianę myślenia na temat jedzenia i wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Roboty dla dzieci – zestawy do samodzielnego montażu
Roboty dla dzieci – zestawy do samodzielnego montażu
Roboty edukacyjne to niezwykle wartościowe urządzenia, przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Dzięki nim maluchy uczą się podstaw elektroniki i […]
Ostatnie wpisy