Przebarwienia na twarzy – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Przebarwienia na twarzy – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przebarwienia na twarzy to zmiany kolorytu skóry spowodowane przez nierównomierne odkładanie się melaniny w komórkach. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy w jednym miejscu gromadzi się zbyt dużo melanocytów lub też ich funkcjonowanie jest nieprawidłowe (zazwyczaj przez nadmierną aktywność wydzielania melaniny). Inne przyczyny związane są również z uwarunkowaniami genetycznymi, zaburzeniami endokrynologicznymi, schorzeniami układowymi czy zaburzeniami hormonalnymi (najczęściej przebarwienia pojawiają się podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej, ale również w czasie ciąży i menopauzy).

Zmiany na skórze mogą również wynikać z zażywania niektórych leków, a także ze stosowania preparatów zawierających substancje fotouczulające. Za najczęstszą przyczynę uznaje się promieniowanie UV oraz brak właściwej ochrony przeciwsłonecznej (czyli kremów z filtrem). W związku z tym, po zakończeniu okresu wakacyjnego, u wielu osób na skórze można zaobserwować charakterystyczne plamki.

Akceptacja czy walka?

Niektóre osoby próbują polubić przebarwienia pojawiające się na ich skórze, ale okazuje się, że istnieją skuteczne sposoby, aby z nimi walczyć. Jednym z nich jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, takich jak na przykład te dostępne na stronie internetowej: https://dermakrem.pl/24-thiospot, które posiadają właściwości rozjaśniające, wybielające i wygładzające. Te preparaty zaopatrzone są w cenne składniki, które spowalniają proces melanogenezy i zatrzymują aktywność tyrozynazy. Dzięki nim znowu będziemy mogli się cieszyć promienną i ujednoliconą cerą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega czynność laminowania włosów?
Na czym polega czynność laminowania włosów?
Laminowanie włosów to proces polegający na nałożeniu na włosy warstwy tworzywa sztucznego. Włosy mogą być naturalne lub syntetyczne, a proces […]
Ostatnie wpisy