Przebarwienia na twarzy – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

0
Przebarwienia na twarzy – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Przebarwienia na twarzy to zmiany kolorytu skóry spowodowane przez nierównomierne odkładanie się melaniny w komórkach. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy w jednym miejscu gromadzi się zbyt dużo melanocytów lub też ich funkcjonowanie jest nieprawidłowe (zazwyczaj przez nadmierną aktywność wydzielania melaniny). Inne przyczyny związane są również z uwarunkowaniami genetycznymi, zaburzeniami endokrynologicznymi, schorzeniami układowymi czy zaburzeniami hormonalnymi (najczęściej przebarwienia pojawiają się podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej, ale również w czasie ciąży i menopauzy).

Zmiany na skórze mogą również wynikać z zażywania niektórych leków, a także ze stosowania preparatów zawierających substancje fotouczulające. Za najczęstszą przyczynę uznaje się promieniowanie UV oraz brak właściwej ochrony przeciwsłonecznej (czyli kremów z filtrem). W związku z tym, po zakończeniu okresu wakacyjnego, u wielu osób na skórze można zaobserwować charakterystyczne plamki.

Akceptacja czy walka?

Niektóre osoby próbują polubić przebarwienia pojawiające się na ich skórze, ale okazuje się, że istnieją skuteczne sposoby, aby z nimi walczyć. Jednym z nich jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, takich jak na przykład te dostępne na stronie internetowej: https://dermakrem.pl/24-thiospot, które posiadają właściwości rozjaśniające, wybielające i wygładzające. Te preparaty zaopatrzone są w cenne składniki, które spowalniają proces melanogenezy i zatrzymują aktywność tyrozynazy. Dzięki nim znowu będziemy mogli się cieszyć promienną i ujednoliconą cerą.

Zostaw komentarz