Jak działają komputery dla niewidomych?

Jak działają komputery dla niewidomych?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektroniczne urządzenia dla niewidomych goszczą na naszym rynku od wielu lat. Komputery tego rodzaju posiadają syntezator mowy oraz urządzenia brajlowskie. Trzeba otwarcie przyznać, że obok białej laski i pisma punktowego zasługują one na miano wielkiego kroku, jeśli chodzi o pomoc dla osób borykających się z tą ułomnością. Dzięki takim urządzeniom mają one dostęp do informacji i szerokie pole, jeśli chodzi o korzystanie z zasobów sieciowych. Poza tym taki sprzęt może służyć jako odtwarzacz muzyki lub maszyna do pisania.

Nieoceniona pomoc dla niewidomych

Komputery dla niewidomych posiadają specjalistyczne oprogramowanie, dzięki któremu każdy może dowiedzieć się jaka będzie pogoda, co się wydarzyło w kraju lub jaki jest kurs dolara. Urządzenia zamontowane w komputerze pozwalają na skanowanie dokumentów urzędowych, książek, czasopism, czy nawet faktur. Program do rozpoznawania mowy odznacza się bardzo dużą czułością i funkcjonalnością. Na ekranie komputera jest zainstalowana lupa, która jest bardzo pomocna dla osób słabowidzących. Przy tej okazji warto wspomnieć o urządzeniach, które można określić mianem skanerów ręcznych. Każda osoba niewidoma może taki sprzęt zabrać ze sobą i swobodnie z niego korzystać. Świetnie spełnia on swoją funkcję podczas skanowania napisów na tabliczkach sklepów czy urzędów lub rozkładu jazdy komunikacji miejskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób można wzmocnić konstrukcję wykonaną z betonu zbrojeniowego
W jaki sposób można wzmocnić konstrukcję wykonaną z betonu zbrojeniowego
Budowa domu zawsze wiąże się z dużymi obawami czy wszystko będzie dobrze zrobione. Z tego względu ogromną rolę odgrywa konstrukcja […]
Ostatnie wpisy