Czy warto zdecydować się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy?

Czy warto zdecydować się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce często trudno jest znaleźć pracowników, którzy gotowi są na podjęcie się wszystkich, nawet najtrudniejszych wyzwań. Niestety wiele osób nie posiada także wymaganych umiejętności i uprawnień, zwłaszcza z zakresu technicznego. W takich przypadkach wielu pracodawców zastanawia się, czy nie będzie lepszym pomysłem zatrudnienie ludzi z Ukrainy. A co ty o tym myślisz?

Dobry zespół to lepiej wykonana praca

Podstawą funkcjonowania każdej firmy jest zespół ludzi, którzy w niej pracują. Zgodni ze sobą, zgrani, wspierający się pracownicy to zazwyczaj prawdziwy klucz do sukcesu, który przekłada się na dobrze i szybko wykonaną pracę. Niestety, Polacy często nie mają opinii wspierających się – w przeciwieństwie do Ukraińców, którzy potrafią szybko tworzyć bardzo zżyte ze sobą zespoły. Jeśli więc i ty wyznajesz zasadę, że dobry zespół to dobra praca, na nich na pewno się nie zawiedziesz.

Kwalifikacje, których nie posiadają Polacy

Drugą ważną cechą pracowników z Ukrainy są ich umiejętności, zwłaszcza w zakresie prac technicznych, na produkcji czy budowlanych. Często są oni fachowcami, którzy mogą dosłownie wypełnić lukę pozostawioną przez polskich pracowników – tych ostatnich jest bowiem coraz mniej, na czym cierpi wiele sektorów naszej gospodarki. Decydując się na współpracę z osobami z Ukrainy, możemy więc liczyć na przykład na łatwe znalezienie specjalistów z zakresu MIG/MAG.

Jak więc widzisz, rekrutacja pracowników z Ukrainy może ci przynieść wiele korzyści. Dlatego też nie wahaj się dłużej i dam im oraz sobie szansę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zmotywować się do biegania?
Jak zmotywować się do biegania?
Zdrowy styl życia zawsze jest na czasie. Nie tylko pozwala schudnąć, ale utrzymać formę na lata. Jednak jak w każdej […]
Ostatnie wpisy