Piec na ekogroszek – co trzeba wiedzieć?

0
Piec na ekogroszek – co trzeba wiedzieć?

Piece na ekogroszek cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Nowoczesne kotły to wysokiej jakości produkty, które charakteryzują się dużą wydajnością. Przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się, jak jest zbudowany piec i na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model. Odpowiednio dobrany kocioł pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania domu w sezonie zimowym.

Budowa nowoczesnego kotła na ekogroszek

Piec na ekogroszek to konstrukcja zbudowana z blachy. W jej dolnej części znajduje się niewielkie palenisko wykonane z ognioodpornego materiału. Paliwo dostarczane jest do paleniska za pomocą tłoka lub przekładni ślimakowej. Dzięki zastosowaniu dmuchawy opał spalany jest w wysokiej temperaturze, przez co do komina trafia minimalna ilość dymu i szkodliwych substancji. Integralną częścią kotła jest pojemnik na ekogroszek, mieszczący kilkadziesiąt kilogramów paliwa. Za prawidłową pracę urządzenia odpowiedzialny jest elektroniczny sterownik.

Moc pieca i jakość opału

Wybierając piec na ekogroszek, warto zwrócić uwagę na jego moc. Kocioł o zbyt dużej mocy będzie zużywał nadmierną ilość paliwa. W przypadku jej niedoszacowania może pojawić się problem z dogrzaniem pomieszczeń. Warto pamiętać, że na koszty ogrzewania istotny wpływ na również jakość używanego opału. Zdaniem specjalistów najlepsze parametry ma surowiec pozyskiwany z polskich kopalń. Jeżeli ktoś chciałby kupić taki ekogroszek Środa Śląska to miejscowość, do której warto się udać. Na terenie miasta działają firmy zajmujące się sprzedażą kalorycznego ekogroszku.

Zostaw komentarz