Kupno mieszkania na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku

Kupno mieszkania na rynku wtórnym – poradnik krok po kroku
arsenalwiedzy
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup własnego mieszkania zawsze jest bardzo poważną inwestycją. Niezależnie od tego, czy kupujemy na rynku pierwotnym czy wtórnym, musimy się porządnie zastanowić, zanim zdecydujemy się dokonać zakupu. Jednak rynek wtórny różni się od pierwotnego i rządzą nim inne mechanizmy, dlatego kupując mieszkanie, które już było przez kogoś zamieszkiwane, trzeba się skupić na jego innych szczegółach i zagadnieniach. Sprawdźmy jakich.

Umowa przedwstępna to podstawa

Znajdując ciekawe ogłoszenie w okolicy, która nas interesuje, musimy być gotowi na to, że ktoś, kto je sprzedaje może się w każdej chwili rozmyślić. Być może po czasie znajdzie kupca, który zaproponuje mu więcej pieniędzy. Właśnie przed taką sytuacją chroni nas umowa przedwstępna. Wpłacamy pewną sumę pieniędzy i w razie, gdyby właściciel mieszkania się rozmyślił, jesteśmy chronieni prawem i przysługuje nam zwrot 200% wpłaconej dotychczas kwoty pieniędzy.

Kierując się kupnem mieszkania, czasami jesteśmy już pewnie że to jest to ogłoszenie sprzedam mieszkanie Leszno ale nie zapominajmy przy tym aby wszystkie sprawy załatwiać u notariusza. Dogadajmy również dokładnie datę opuszczenia mieszkania przez dotychczasowych mieszkańców i formę przekazania go wam. Na świecie nie brakuje nieuczciwych ludzi, a załatwienie takich spraw w biurze notarialnym pomaga uniknąć przykrych niespodzianek i pozwala w pełni cieszyć się możliwościami, które pojawiają się wraz ze zmianą miejsca zamieszkania. Oszczędzanie w tym wypadku jest złym pomysłem i zdecydowanie może nie wyjść nam na zdrowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dieta – sposób na schudnięcie, ale też poprawę naszego zdrowia
Dieta – sposób na schudnięcie, ale też poprawę naszego zdrowia
Brak właściwie zbilansowanej diety bardzo często prowadzi do otyłości. Wieloletnie zaniedbania w tej kwestii kończą się odkładaniem sporej ilości tkanki […]
Ostatnie wpisy