Gimnastyka korekcyjna – czym jest, jak działa i jakie daje efekty?

Gimnastyka korekcyjna – czym jest, jak działa i jakie daje efekty?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gimnastyka korekcyjna to jedno z często spotykanych zajęć dodatkowych w szkołach i placówkach związanych z edukacją najmłodszych. Wskazaniem do uczestnictwa w niej są wszelkiego rodzaju nieprawidłowości postawy takie jak płaskostopie, wystające łopatki, nieprawidłowe ustawianie nóg podczas chodzenia oraz skrzywienia kręgosłupa. Podczas zajęć dzieci, młodzież, a nawet dorośli mają okazję do przeprowadzania szeregu ćwiczeń mających na celu poprawę ich postawy oraz nauczenia się, jak radzić sobie z ewentualnymi przyzwyczajeniami. Jakie efekty dają zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i czego można się po nich spodziewać?

Rozmaite metody na problemy z nieprawidłową postawą ciała

W czasie lekcji uczestnicy biorą udział w dopasowanych do nich ćwiczeniach, w czasie których mogą korzystać ze sprzętów takich jak materace, piłki, kształtki rehabilitacyjne, czyli różnego rodzaju rampy lub kliny z pianki poliuretanowej, umożliwiające wykonywanie określonych zadań. Przeprowadzane pod okiem wuefisty lub fizjoterapeuty ćwiczenia skutecznie przekładają się na wspomaganie ciała w zwalczaniu tworzących się w czasie okresu wzrastania zwyrodnień, jak i przynoszą ulgę już tym osobom, u których wykształciły się one na stałe. Wśród wielu rozmaitych ćwiczeń wyróżnić można te polegające na ściąganiu łopatek, regularnym unoszeniu tułowia oraz nóg w pozycji leżącej oraz bocznej, jak i podnoszeniu niewielkich ciężarków. Jeśli chodzi o dzieci w wieku szkolnym bardzo popularne są także zabawy z zastosowaniem piłki lekarskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najsłynniejsze atrakcje i wydarzenia w Łodzi
Najsłynniejsze atrakcje i wydarzenia w Łodzi
Łódź jest niedocenianym przez turystów miastem, zupełnie niesłusznie. Ciągłe działania, mające na celu uatrakcyjnienie tej aglomeracji pod względem turystycznym, przynoszą […]
Ostatnie wpisy