Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla pań

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla pań
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbany, młody wygląd wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego też rosnącą popularnością cieszy się medycyna estetyczna. Jej zaletą jest mała inwazyjność, a jednocześnie duża skuteczność. Dzieje się tak, gdyż w trakcie procedury preparaty aplikowane są w głębsze warstwy skóry. Efekt jest zatem lepiej widoczny niż w przypadku zwykłego zabiegu kosmetycznego, a jednocześnie nie jest to operacja plastyczna, której wiele kobiet nie chce przeprowadzać z różnych powodów. Gdzie można znaleźć dobrego lekarza specjalistę? Wśród miast, gdzie dobrze rozwinięta jest medycyna estetyczna Poznań zajmuje jedno z czołowych miejsc. Kilka zabiegów to prawdziwy hit wśród klientek.

Botoks

Tym mianem określa się preparaty stworzone na bazie toksyny botulinowej. Jego cechą charakterystyczną jest to, że rozluźnia mięśnie, ale też obkurcza skórę. Wykorzystuje się go zatem do wygładzania zmarszczek przede wszystkim w okolicy ust, czoła i oczu.

Mezoterapia igłowa

W wielu gabinetach to ta procedura cieszy się największą popularnością. Stosuje się różne substancje lecznicze między innymi takie jak aminokwasy, osocze bogatopłytkowe, czy witaminy, które wstrzykuje się na przykład w skórę głowy czy twarzy. Zwykle już po kilku dniach widać wyraźną poprawę. W zależności od preparatu może być to wygładzenie zmarszczek, poprawa napiętości skóry, czy zmniejszenie cellulitu.

Technologia HIFU

Hitem ostatnich czasów jest także specjalne urządzenie wykorzystujące ultradźwięki do rozgrzania i obkurczenia tkanki. Powstające w wyniku działania fal mikrouszkodzenia, prowokują komórki do szybkiej regeneracji. Skóra dzięki temu staje się zagęszczona i odmłodzona. Z tego też powodu zabieg ten czasami nazywany jest liftingiem bez użycia skalpela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Agregaty chłodnicze –  w jakich branżach są najczęściej stosowane i komu zlecić ich montaż
Agregaty chłodnicze – w jakich branżach są najczęściej stosowane i komu zlecić ich montaż
W obiektach komercyjnych i przemysłowych bardzo często wykorzystuje się agregaty chłodnicze, które służą do generowania i utrzymania niskiej temperatury w […]
Ostatnie wpisy