Gdzie wykorzystywane są pompy skroplin?

0
Gdzie wykorzystywane są pompy skroplin?

Klimatyzacja coraz częściej stanowi podstawowe wyposażenie mieszkania. Celem jej jest zapewnienie optymalnych warunków termicznych w pomieszczeniach i poprawa komfortu mieszkańców. Klimatyzacja montowana jest również w zakładach pracy i miejscach użyteczności publicznej. Aby urządzenie działało prawidłowo, wymagane jest grawitacyjne odprowadzenie skroplin. Co jednak jeżeli nie jest to możliwe? Jakie zastosowanie mają specjalne pompy?

Pompy skroplin – definicja i zastosowanie

Pompy skroplin to urządzenia, które umożliwiają odprowadzenie cieczy pochodzących z klimatyzacji w sytuacji, gdy nie jest to możliwe grawitacyjnie. Istnieją ich różne rodzaje. Podstawowe trzy, dostępne na stronie https://www.sauermann.com.pl/ i obejmują mini pompki tłokowe, pompy odśrodkowe zbiornikowe oraz pompy odśrodkowe do klimatyzatorów kasetonowych. Podstawową ich funkcją jest odprowadzenie skroplin z instalacji. Wykorzystywane są do klimatyzatorów ściennych i podsufitowych.

Odprowadzenie płynów jest zabiegiem koniecznym do utrzymania funkcjonalności i higieny urządzenia. Brak odpływu skroplin skutkuje awarią klimatyzacji, zalaniem pomieszczenia, brzydkim zapachem oraz zwiększonym ryzykiem rozwoju drobnoustrojów. Pompka to jednak rozwiązanie alternatywne. Gdy tylko jest to możliwe producenci klimatyzacji polecają grawitacyjny odpływ skroplin. Jeżeli jednak nie jest on możliwy, skutecznie może zostać wykorzystana również pompka. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne w przypadku klimatyzacji montowanych przy podwieszanych sufitach.

Zostaw komentarz