Czym muszą się charakteryzować kołdry dla dzieci?

Czym muszą się charakteryzować kołdry dla dzieci?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z kluczowych elementów gwarantujących dziecku spokojny sen i wypoczynek jest kołdra. Musi ona przede wszystkim zapewniać mu komfort termiczny, a także w optymalny sposób chronić malucha przed groźnymi dla zdrowia roztoczami, bakteriami czy grzybami. Przy wyborze konkretnego modelu w pierwszej kolejności trzeba koniecznie zainteresować się jego rozmiarem. Dla dzieci do 5. roku życia polecane są głównie kołdry 60×120 cm bądź 60×100 cm, natomiast dla nieco starszych wersje 140×200 cm.

Wypełnienie odgrywa niezwykle istotną rolę

Kołdra dla dziecka oprócz właściwego rozmiaru powinna również charakteryzować się odpowiednim wypełnieniem – wystarczająco przewiewnym oraz odpornym na rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się tworzywo w postaci silikonu, lateksu, przetworzonej kukurydzy, włókna poliestrowego, jedwabiu bądź bambusa. Z jednej strony jest bowiem ponadprzeciętnie lekkie i łatwe w pielęgnacji, z drugiej zaś pozwala skórze swobodnie oddychać oraz nie wywołuje absolutnie żadnych podrażnień.

Ciekawą alternatywę stanowią kołdry z naturalnym gęsim puchem, które wyróżniają się znakomitymi właściwościami grzewczymi, ale jednocześnie mogą wywoływać różne reakcje uczuleniowe. Nie są zatem zbyt dobrą opcją dla małych alergików. Pozostałe dzieciaki będą zachwycone ich eksploatacją.

W okresie jesienno-zimowym warto natomiast postawić na model wełniany, wypełniony wełną pozyskaną z owiec merynosów. Jest ona miła w dotyku, bardzo puszysta i wytrzymała na odkształcenia. Pozostałe pożądane elementy to poszycie bawełniane lub bawełniano-poliestrowe oraz dołączony certyfikat bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak udekorować dużą choinkę?
Jak udekorować dużą choinkę?
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który spędzany jest w gronie rodziny i znajomych. Warto znacznie wcześniej rozpocząć przygotowania, aby […]
Ostatnie wpisy