Stelaż do łóżka – z czego powinien być wykonany?

Stelaż do łóżka – z czego powinien być wykonany?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygodne łóżko to obowiązkowy element każdej sypialni. Dużą wagę przykłada się przede wszystkim do wyboru odpowiedniego materaca, który zapewnia komfortowy sen. Bardzo duże znaczenie ma jednak także stelaż. Warto więc dowiedzieć się na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego elementu.

Jak wybrać odpowiedni stelaż?

Stelaż do łóżka ma ogromne znaczenie dla prawidłowego podparcia ciała podczas snu. Wpływa na jego położenie, a tym samym na komfort i efektywność wypoczynku. Pozwala także w odpowiedni sposób wentylować materac, co zapewnia właściwą wentylację. Wybierając stelaż należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został on wykonany. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się te wykonane z drewna. W tym celu używa się przede wszystkim drewno sosnowe, bukowe oraz brzozowe. Stelaż wykonany z listewek sosnowych to najtańsze, ale jednocześnie najmniej trwałe rozwiązanie. Konieczna jest więc częsta jego wymiana, aby nie doszło do odkształcenia materaca. Zdecydowanie bardziej trwałe są listewki bukowe ze względu na to, że są elastyczne i sprężyste. Podtrzymują materac bez obaw o jego odkształcenie. Z kolei stelaż brzozowy to kompromis między przystępną ceną, a dobrą jakością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto budować drewniane konstrukcje?
Dlaczego warto budować drewniane konstrukcje?
Naturalność i ekologia Drewno to materiał budowlany, z którego człowiek korzysta od zamierzchłych czasów. Po chwilowym zauroczeniu się nowoczesnymi tworzywami […]
Ostatnie wpisy