Fototapeta w sypialni kontra tapeta

1
Fototapeta w sypialni kontra tapeta

Decydując się na odświeżenie wyglądu naszego mieszkania lub wybierając gruntowny remont zostanie przed nami postawiony szereg wyborów – od koloru ścian po wybór nowych mebli. Obecnie coraz więcej remontujących decyduje się na fototapetę, czym ona jednak tak naprawdę jest i w jaki sposób różni się od standardowej tapety?

Tapety są jednymi z najbardziej powszechnych sposobów na pokrycie ścian – najczęściej wybierane są w alternatywie do farby i służą – dzięki swojej funkcjonalności – do szybkiego przykrycia ścian w danym pomieszczeniu. Oprócz standardowej funkcji mogą również traktowane być jako elementy ozdobne, to jest w pokoju pomalowanym zwykłą farbą można umieścić pas tapety jako element dekoracyjny i wyróżniający. Niepomierną zaletą tapet jest ich różnorodna gama kolorystyczna, a co za tym idzie, duży uniwersalizm – odnajdą się idealnie w naszych sypialniach.

Natomiast fototapety są połączeniem tapet i obrazu. Wykonana jest z bardziej wzmocnionego materiału, niż tapeta i jest stosunkowo od niej droższa i umieszcza się ją głównie na jednej ze ścian – dla uzyskania największego efektu. Znaleźć się mogą na niej obrazy wybrane przez nas lub te dostępne w sklepach – toteż możemy mieć w swojej sypialni ścianę, która dzięki użyciu technologii 3D przykuwa nas wzrok i powoduje wrażenie, iż to co przed sobą widzimy jest prawdziwe. Fototapety są dobrym wyborem dla tych klientów, którym zależy na zrobieniu wrażenia – sama fototapeta jest niezwykle klimatyczna i odpowiednio dobrana doda charakteru naszemu mieszkaniu. Toteż i tapeta, i fototapeta odnajdą się w naszej sypialni – to na jaki styl postawimy zależy wyłącznie od nas.

Różnego rodzaju fototapety do sypialni znajdziesz w sklepie internetowym Agaton Studio.

Szukasz fototapety w cegły? Sprawdź ofertę sklepu!