Ekotrendy – jak wpisują się one w sferę usług i biznesu?

Ekotrendy – jak wpisują się one w sferę usług i biznesu?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o ekologię to nie wymysł, a konieczność. Najwięcej dla zachowania struktury środowiska naturalnego mogą zrobić duże koncerny. Jednak i małe firmy oraz osoby prywatne mogą w pewnej mierze w tym pomagać. Nawet małe rzeczy, jak segregowanie odpadów i oddawanie zużytych materiałów na recykling mogą pomóc planecie. Co jeszcze firma można robić, aby być bardziej eko?

Jak być eko?

Możliwości jest wiele, choć nie zawsze mamy świadomość, że dane rozwiązanie coś robi dobrego. Choćby wymiana długopisów na te w metalowej obudowie z wymiennymi wkładami ma sens. Zamiast kupować kolejne paczki plastikowych cienkopisów, można wybrać te wykonane z materiału, który jest trwalszy, a wkłady można dokupić i cieszyć się dalej tym samym przyborem do pisania. W wielu firmach zamiast tablic korkowych, na których przykleja się karteczki, zaczęto stosować tablice suchościeralne, po których można pisać markerem, a gdy zadanie stanie się nieaktualne zmazać pismo. Dzięki temu ograniczone jest zużycie papieru.

Bardzo dobrym pomysłem są też wizytówki na papierze eko, a nawet bloki do pisania powstałe w wyniku recyklingu materiałów. Wizytówki zawsze szybko się rozchodzą, a więc firma potrzebuje ogromnych ilości takich kart. Zatem wybierając papier ekologiczny, można realnie uchronić kilka drzew rocznie przed ścinką. Także notesy czy inne przybory do notowania wykonane z eko papieru pozwolą firmie nie tylko wydawać mniej na takie elementy wyposażenia biura, ale też bardziej dbać o środowisko naturalne, z którego pozyskiwany jest sam papier.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pojazdy dla najmłodszych
Pojazdy dla najmłodszych
Oferta jeździków dla dzieci jest bardzo szeroka i obejmuje w zasadzie każdą grupę wiekową. Producenci wręcz prześcigają się w pomysłach, […]
Ostatnie wpisy