Do czego służą przenośniki łańcuchowe?

Do czego służą przenośniki łańcuchowe?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przenośniki łańcuchowe typu redler to urządzenia przystosowane do transportu materiałów sypkich, takich jak zboża, nasiona, nasiona oleiste, trociny, zrębki itp. Są stosowane w miejscach, gdzie nie można zastosować przenośników taśmowych czy paskowych. Są to urządzenia bezawaryjne, samoczyszczące, a przede wszystkim energooszczędne. Zastosowane w ich produkcji trudnościeralne tworzywa oraz motoreduktory zapewniają zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Dobór odpowiednich gabarytów maszyny dopasowany do transportowanego nią towaru zapewnia najwyższą wydajność przenośnika łańcuchowego. Poszukując odpowiedniego sprzętu warto skorzystać z porad dostępnych na stronie https://rybinski-stal.pl/, aby zasięgnąć fachowej wiedzy specjalistów tej branży. 

Jak działają przenośniki łańcuchowe?

Przenośniki łańcuchowe składają się z kilku elementów, takich jak koryta wewnętrzne, stacja napinająca, stacja napędowa oraz łańcuchy. Podstawa oraz rama przenośnika oparte są systemach aluminiowych profili,a  ruch łańcucha jest możliwy dzięki zastosowaniu kół łańcuchowych. Maszyny te występują w kilku różnych wersjach: przenośniki standardowe, w których łańcuch do ruchu wykorzystuje rolki taśmociągu, przenośniki samoczyszczące, w których łańcuch powraca po podłodze pośredniej wyłożonej specjalnym tworzywem oraz przenośniki przystosowane do pracy w strefach wybuchowych. Każdy z podnośników to urządzenia najwyższej jakości. Zastosowano w nich specjalny system łączników zapewniających bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto zapisać swoje dziecko na naukę języków obcych?
Kiedy warto zapisać swoje dziecko na naukę języków obcych?
Języki obce to nie tylko szansa na porozumienie się z obcokrajowcami, ale też możliwość podjęcia pracy w zagranicznej firmie lub […]
Ostatnie wpisy