Rozpoczęta w 1989 roku Rewolucja Seksualna przyczyniła się do coraz większego zainteresowania seksem. Chęci poznania czegoś nowego i niepohamowane pragnienia ludzkiej natury spowodowała nagły wzrost stosunków seksualnych z osobami, które właśnie się poznały. Tego typu relacje mogą powodować niechciane skutki, w postaci chorób wenerycznych.
Moment stosunku seksualnego z nosicielem lub osobą chorą bez zabezpieczenia (prezerwatywy) to najczęstszy powód zakażeń. Seks oralny oraz analny też może być powodem choroby. Można się zarazić również podczas kontaktu z niebezpiecznym materiałem biologicznym w miejscach publicznych, np.toalecie publicznej. Początkowe objawy mogą być niewidoczne lub ignorowane, najczęściej po pewnym czasie osoba zakażona postanawia udać się do lekarza.
Z początku mogą przerażać nawet najbardziej odważnych, jednak najważniejsze jest zdrowie. Po zauważeniu pierwszych objawów należy udać się na badania. W klinikach najczęściej wykonywany jest test na opryszczkę. Badania nie trwają długo, jednak ich wykonanie może być kluczowe podczas diagnozy. Nieleczona osoba może być nosicielem i stwarzać niebezpieczeństwo dla osób zdrowych.
Objawy zakażeń intymnych są różne. Nie wystarczy sprawdzić w internecie, co to może być. Konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie badań. Szeroką gamę testów można znaleźć na stronie https://zakazeniaintymne.pl/badanie/hpv-30/, gdzie znajdują się też porady od specjalistów. Choroby weneryczne to poważny temat, o którym warto rozmawiać i uświadamiać już na początku drogi seksualnej.