Wyjście na plażę – jakie ciuchy ze sobą zabrać?

Wyjście na plażę – jakie ciuchy ze sobą zabrać?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plaża to świetne miejsce na relaks, ale może być również modowym polem minowym. Od momentu wyjścia z samochodu, będziesz musiał zmierzyć się z wieloma potencjalnymi usterkami w garderobie. Zastosuj się więc do poniższych wskazówek dotyczących ubierania się na plażę, aby zachować chłód i wygodę przez cały dzień.

Ubierz się warstwowo

Temperatura na plaży może się szybko zmieniać w zależności od pory dnia, dlatego ważne jest, aby mieć strój, który sprawdzi się zarówno w ciepłe dni, jak i w chłodne wieczory. Lekkie tkaniny, takie jak jedwab, pomogą Ci utrzymać chłód w ciągu dnia. W nocy możesz założyć sweter, kurtkę lub kardigan, aby było Ci ciepło podczas oglądania zachodu słońca przy koktajlu. Jeśli chcesz kupić kostium kąpielowy jednoczęściowy – sklep bodyciao posiada w swojej ofercie takie kostiumy.

Wybieraj tkaniny, które szybko schną

Nie chcesz niczego zbyt ciężkiego lub chłonnego – bawełna jest najlepsza, ponieważ szybko schnie i nie przylega do ciała, gdy jest mokra, jak poliester lub wełna. W miarę możliwości powinieneś również unikać białych ubrań (chyba że chcesz stać się pośmiewiskiem plaży). Słońce może łatwo wybielić białe tkaniny, co oznacza, że zaczną one tracić kolor znacznie szybciej niż ciemniejsze kolory w podobnych warunkach. Jeśli obawiasz się, że słońce będzie oddziaływać na Twoją skórę, zastosuj krem z filtrem przed wyjściem na zewnątrz!

Weź kapelusz i okulary

Jeśli zamierzasz przebywać na słońcu przez dłuższy czas, rozważ założenie kapelusza i okularów przeciwsłonecznych. Kapelusz pomoże utrzymać głowę w chłodzie, blokując jednocześnie część promieni słonecznych, natomiast okulary przeciwsłoneczne mogą również chronić oczy przed promieniowaniem UV, które w późniejszym okresie życia może prowadzić do zaćmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne oczyszczalnie ścieków – co je wyróżnia?
Nowoczesne oczyszczalnie ścieków – co je wyróżnia?
Oczyszczalnia ścieków to, krótko mówiąc, zespół urządzeń i obiektów przeznaczonych do pozbywania się zanieczyszczeń zawartych w ściekach. Biorąc pod uwagę […]
Ostatnie wpisy