Dlaczego warto robić badania na choroby weneryczne?

Dlaczego warto robić badania na choroby weneryczne?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozpoczęta w 1989 roku Rewolucja Seksualna przyczyniła się do coraz większego zainteresowania seksem. Chęci poznania czegoś nowego i niepohamowane pragnienia ludzkiej natury spowodowała nagły wzrost stosunków seksualnych z osobami, które właśnie się poznały. Tego typu relacje mogą powodować niechciane skutki, w postaci chorób wenerycznych.

Kiedy występuje ryzyko zakażenia?

Moment stosunku seksualnego z nosicielem lub osobą chorą bez zabezpieczenia (prezerwatywy) to najczęstszy powód zakażeń. Seks oralny oraz analny też może być powodem choroby. Można się zarazić również podczas kontaktu z niebezpiecznym materiałem biologicznym w miejscach publicznych, np.toalecie publicznej. Początkowe objawy mogą być niewidoczne lub ignorowane, najczęściej po pewnym czasie osoba zakażona postanawia udać się do lekarza.

Badania na choroby weneryczne

Z początku mogą przerażać nawet najbardziej odważnych, jednak najważniejsze jest zdrowie. Po zauważeniu pierwszych objawów należy udać się na badania.  W klinikach najczęściej wykonywany jest test na opryszczkę. Badania nie trwają długo, jednak ich wykonanie może być kluczowe podczas diagnozy. Nieleczona osoba może być nosicielem i stwarzać niebezpieczeństwo dla osób zdrowych.

Jakie badanie wykonać?

Objawy zakażeń intymnych są różne. Nie wystarczy sprawdzić w internecie, co to może być. Konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie badań. Szeroką gamę testów można znaleźć na stronie https://zakazeniaintymne.pl/badanie/hpv-30/, gdzie znajdują się też porady od specjalistów. Choroby weneryczne to poważny temat, o którym warto rozmawiać i uświadamiać już na początku drogi seksualnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służą przenośniki łańcuchowe?
Do czego służą przenośniki łańcuchowe?
Przenośniki łańcuchowe typu redler to urządzenia przystosowane do transportu materiałów sypkich, takich jak zboża, nasiona, nasiona oleiste, trociny, zrębki itp. […]
Ostatnie wpisy