Czym się kierować przy zakupie oświetlenia typu LED?

Czym się kierować przy zakupie oświetlenia typu LED?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie typu LED stanowią przyjemny element wystroju mieszkania. Ten niepozorny dodatek potrafi nadać charakteru a także ciepła pomieszczeniu w jakim będzie się znajdował. Wieczory spędzane przy takim oświetleniu z pewnością będą niezwykle klimatyczne. Nim to się jednak stanie należy zdecydować się na zakup konkretnego modelu i tu zaczynają się schody. Duża gama dostępnych typów oświetlenia niestety nie ułatwia wyboru. Czym więc kierować się przy zakupie i na co zwrócić uwagę?

Barwa i moc

Konkretne barwy żarówki określane są za pomocą skali termometrycznej Kelwina. Wybierając zasilacze LED warto mieć na uwadze, że ciepła barwa (poniżej 3500 K) co prawda daje mniejszą ilość światła lecz tworzy przyjemną przestrzeń pozwalającą na relaks z kolei zimna barwa (powyżej 5300 K) będzie pasować do miejsc pracy bądź wolnych przestrzeni. Moc oświetlenia podawana jest w lumenach (lm) w myśl zasady im wyższa liczba lumenów tym więcej światła. Przy zakupie musimy więc zastanowić się gdzie swoje zastosowanie znajdą zasilacze LED? Do salonu bądź przedpokoju wystarczy zakupić te o mocy 100-300 lm natomiast do łazienki czy nad blat biurka wystarczą modele z mocą 400-700 lm.

Praktyczne zastosowanie

Zasilacze LED w obecnych czasach są coraz bardziej rozbudowywane. Producenci co jakiś czas wymyślają nowe opcje w tych urządzeniach. Wśród jedno lub wielokolorowych światełek można spotkać te z różnymi opcjami działania takimi jak świecenie naprzemienne, miganie itp. Najnowocześniejsze modele posiadają także funkcję manualnego ściemniania. Dzięki tej opcji użytkownik posiada większą kontrolę nad światłem i jego intensywnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Produkty z pleksi – jakie mają zalety?
Produkty z pleksi – jakie mają zalety?
Produkty z plexi mają bardzo wiele zalet Są lekkie, co oznacza, że są łatwe w transporcie. Mogą być wykonane w […]
Ostatnie wpisy