Za co odpowiada brodzik i dlaczego warto się na niego zdecydować w łazience?

Za co odpowiada brodzik i dlaczego warto się na niego zdecydować w łazience?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to pomieszczenie będące swoistą wizytówką domu lub mieszkania. W związku z tym niezwykle ważną rolę odgrywa w niej każdy, nawet najmniejszy element wyposażenia. Jedną z konstrukcji wyjątkowo pożądanych w omawianym wnętrzu jest brodzik połączony z prysznicem, który wprost znakomicie zastępuje tradycyjną wannę, umożliwiając branie kąpieli w komfortowych warunkach. Jego podstawowe zalety decydujące o wysokiej funkcjonalności zostaną pokrótce opisane w dalszej części artykułu.

Modele akrylowe wiodą obecnie prym

Użyteczność brodzika zalety w ogromnej mierze od jego budowy. Jeśli posiada wysokie brzegi, to doskonale sprawdzi się podczas prania ręcznego ubrań, a także kąpania małego dziecka czy psa. Z kolei wersje o niskich brzegach idealnie nadają się dla osób starszych i niepełnosprawnych, gdyż zdecydowanie ułatwiają wchodzenie pod prysznic. Nie bez znaczenia jest ponadto fakt, że kabinę z brodzikiem znacznie łatwiej zamontować aniżeli wannę. Nie zachodzi bowiem potrzeba uszczelniania podłoża i ingerowania w jego strukturę. Inne kluczowe atuty to oszczędność pieniędzy i wolnego miejsca w łazience, możliwość uzyskania wody stojącej oraz wyraźne skrócenie czasu kąpieli. Warto zainteresować się w szczególności brodzikami akrylowymi, które są wyjątkowo przyjemne w dotyku i ciepłe, a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości, atrakcyjne pod względem wizualnym i stosunkowo tanie. Alternatywę stanowią modele konglomeratowe ze sztucznego marmuru (ponadprzeciętnie odporne na uszkodzenia mechaniczne) i stalowe (bardzo wytrzymałe, ale jednocześnie chłodne i nieco hałaśliwe podczas eksploatacji).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nietypowe zastosowanie automatyki domowej
Nietypowe zastosowanie automatyki domowej
Rozwiązania Smart Home nie tylko poprawiają komfort domowników, ale również dbają o ich bezpieczeństwo. Oprócz najpopularniejszych zastosowań, takich jak zdalna […]
Ostatnie wpisy