Czym jest bezprzewodowe hdmi?

Czym jest bezprzewodowe hdmi?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie powszechnym standardem w zakresie przesyłania sygnału audio oraz wideo odznaczającego się wysoką jakością jest HDMI (High Definition Multimedia Interface). Przeważnie używa się do tego specjalnego przewodu, który umożliwia m.in. połączenie laptopa z projektorem albo telewizora z wybranym odtwarzaczem. Dla wielu osób kable są jednak niepraktyczne oraz niezbyt estetyczne. Dlatego też kilka lat temu pojawiła się innowacyjna technologia, znana pod nazwą bezprzewodowe hdmi.

Poplątane kable to przeszłość

Bezprzewodowe HDMI (tzw. Wireless) działa niemal tak samo jak Bluetooth, co oznacza, że wybrane urządzenia łączą się ze sobą poprzez sieć WiFi. W ten sposób są przesyłane wszelkie dane. Najbardziej popularnym standardem w przypadku tej technologii jest Miracast, którego ogromnym atutem jest brak konieczności korzystania z internetu. Nie musimy zatem martwić się o samodzielną konfigurację całej sieci domowej. Kolejną istotną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jest ono wbudowane w dane urządzenie i korzystamy z niego tak samo jak z jakiejkolwiek innej funkcji. Jeszcze lepszą alternatywą dla omawianego standardu jest Chromecast od Google. W tym przypadku używa się odbiornika WiDi, przypominającego zwykłą pamięć USB. Ów adapter podłączamy np. do gniazda HDMI w telewizorze, a następnie łączymy się ze smartfonem lub innym sprzętem. Obie opisane powyżej technologie są zintegrowane z liczną grupą urządzeń elektronicznych. Zaliczamy do nich m.in. nowoczesne telewizory 4K (tzw. Smart TV), projektory laserowe, amplitunery stereo, odtwarzacze CD czy głośniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie dźwigu?
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie dźwigu?
Dźwig to maszyna niezbędna do wykonywania niektórych zadań na placach budowy, w portach i innych miejscach. Służy przede wszystkim do […]
Ostatnie wpisy