Czym charakteryzuje się ogrzewanie pelletem?

Czym charakteryzuje się ogrzewanie pelletem?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Palenie pelletem to coraz popularniejsza forma ogrzewania domów i mieszkań. To nie tylko rozwiązanie wysoce ekonomiczne, ale również ekologiczne. TOP pellet charakteryzuje się wysoką kalorycznością, przy niskiej zawartości popiołów. Jakie są inne zalety ogrzewania pelletem? 

Oszczędność pieniędzy 

Pellet zapewnia dużą wartość energetyczną dzięki swojej kaloryczności. Im jest ona większa, tym więcej ciepła można uzyskać z 1 kilograma paliwa. Dzięki nowoczesnym kotłom na pellet 1kWh energii cieplnej można wyprodukować za około 20 groszy. To znacznie niższa cena niż w przypadku korzystania z gazu albo prądu elektrycznego. Nie trzeba przy okazji inwestować tak dużych pieniędzy jak w przypadku np. pompy ciepła. 

Wpływ na środowisko 

Przy ogrzewaniu domów i mieszkań coraz częściej zwraca się uwagę na ekologię. Pellet to paliwo odnawialne, gdzie materiał uzyskuje się z odpadów poprodukcyjnych w tartakach lub przy przeróbce mebli. Uzyskany stąd materiał wystarczy skompresować. Koszt produkcji nie jest zatem duży i nie wydziela się dużej ilości dwutlenku węgla. Dużym plusem pelletu jest mała zawartość popiołów po jego spaleniu. Nie wydziela przy okazji nieprzyjemnych w zapachu substancji i nie przyczynia się do powstawania smogu, co dzieje się w przypadku np. węgla kamiennego. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie formy zadaszenia mogą uchronić samochód przed deszczem?
Jakie formy zadaszenia mogą uchronić samochód przed deszczem?
Posiadanie samochodu wiąże się z wieloma obowiązkami i trudnościami. Garażowanie pojazdu jest jednym z nich. Właściciele domów jednorodzinnych często posiadają […]
Ostatnie wpisy