Co można wstawić w oranżerii?

Co można wstawić w oranżerii?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dawnych czasach oranżeria była symbolem bogactwa i luksusu oraz obowiązkowym elementem bardzo wielu pałaców czy dworków. Budziła zachwyt ze względu na zgromadzone w niej rzadkie rośliny i owoce, często egzotyczne i niespotykane w Europie.

Wnętrza te, inaczej zwane pomarańczarniami, kojarzą się większości osób z ekstrawagancją, ale warto podkreślić, że trend na ich budowanie wcale nie przeminął. Ludzie nadal bowiem lubią przyjemnie spędzić chłodniejsze dni w roku w otoczeniu roślin i drzew z odległych zakątków świata.

Właściwy projekt odgrywa zasadniczą rolę

Oranżeria może się stać naszym ulubionym miejscem wypoczynku i relaksu w całym domu. Zwłaszcza że oprócz małego ogrodu może również pełnić funkcję jadalni, salonu lub pomieszczenia przeznaczonego wyłącznie do uprawiania roślin uznawanych za tropikalne.

Ogród zimowy jest bowiem czymś znacznie więcej niż werandą ze szkła – to znakomite przedłużenie każdego ogrodu wewnątrz domu, przydatne zwłaszcza wtedy, gdy za oknem jest szaro i pada deszcz albo śnieg.

Jeśli chodzi o jej aranżację, to w pierwszej kolejności zadbajmy o ustawienie roślin według dokładnie przemyślanego klucza – gatunki wyższe lub takie, które lubią dużo słońca, powinny się znaleźć blisko ścian, natomiast rośliny i kwiaty niskie, bardziej preferujące cień, postawmy gdzieś z brzegu.

Z kolei jeśli chodzi o meble i dodatki, to do tego rodzaju pomieszczenia idealnie nadają się zwłaszcza produkty lekkie oraz smukłe, zrobione z rattanu, tkanin pastelowych albo jasnego, miękkiego drewna.

Ciekawym pomysłem jest wstawienie takiego dodatku, jak choćby donica lechuza quadro premium. To nowoczesny produkt, który doskonale będzie się komponował z wystrojem w stylu współczesnym. Jeśli elementem ozdobnym w oranżerii ma być właśnie donica stal nierdzewna powinna być materiałem przez nas poszukiwanym, bo słynie z wysokiej trwałości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki zasięg ma zwykle rower elektryczny z wypożyczalni?
Jaki zasięg ma zwykle rower elektryczny z wypożyczalni?
Poruszanie się po mieście na piechotę bywa kłopotliwe. Często codziennie musimy przemierzać wiele kilometrów, a nie mamy do dyspozycji samochodu. […]
Ostatnie wpisy