Czujnik gazu – dlaczego jest ważny?

Czujnik gazu – dlaczego jest ważny?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podobnie, jak czad śmiertelnie groźny jest także ulatniający się gaz. Warto więc zabezpieczyć się przed niekontrolowanym wyciekiem stosując czujniki gazu. Są to detektory, które po wykryciu niebezpiecznej ilości tej substancji w powietrzu uruchamiają alarm. 

Gdzie warto umieścić czujnik gazu?

Głównym zadaniem czujnika gazu jest kontrolowanie stężenia tej substancji w powietrzu. Jeśli będzie ono większe niż 15% uruchomi się alarm dźwiękowy oraz sygnał świetlny informujący domowników o zagrożeniu. Wewnątrz niego znajduje się specjalny półprzewodnik, który wchodzi w reakcję z gazem. Zmienia w ten sposób swoje właściwości do przewodzenia prądu, co umożliwia włączenie alarmu. Mimo, iż gaz posiada charakterystyczny zapach może on być niewyczuwalny zwłaszcza w nocy, co może być śmiertelnym zagrożeniem. Do spowodowania wybuchu niekiedy wystarczy bowiem niewielka nawet ilość gazu. Posiadanie czujnika sprawia, że można czuć się zdecydowanie bezpieczniej. Wybierając tego rodzaju urządzenia warto postawić na te, które pochodzą od znanych i cenionych producentów, takich jak Johnsons Controls. Dzięki temu otrzymamy gwarancję, że będzie on działał tak jak należy i w razie zagrożenia ostrzeże nas odpowiednio wcześnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak trafić z przekazem do potencjalnych klientów naszej usługi?
Jak trafić z przekazem do potencjalnych klientów naszej usługi?
Prowadząc firmę i oferując określone usługi liczymy na dobry zysk, który pomoże dalej rozszerzać działalność. Nie będzie to jednak możliwe […]
Ostatnie wpisy