Co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie strony?

Co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie strony?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowo funkcjonująca strona internetowa to wiele złożonych elementów, które muszą ze sobą współgrać. Niezwykle ważny jest na przykład hosting, który zapewnia jej odpowiednią szybkość działania. Bez posiadania dobrego serwera dedykowanego istnieje duże ryzyko, że nasza strona będzie ładować się zbyt wolno.

Negatywnie wpłynie to zarówno na doznania użytkowników podczas pobytu na niej, jak i na zaufanie Google do naszej strony. To ostatnie z kolei ma wpływ na pozycje w wyszukiwarce, dlatego jeśli planujemy, by naszą witrynę odwiedzało wiele osób, najlepiej od razu wyposażyć się w dedykowany serwer, który usprawni jej działanie i poprawi szybkość.

Jak zabezpieczyć stronę?

Ważne jest też zabezpieczenie strony przed różnego rodzaju próbami wykradzenia danych. Zdarzają się one niestety dosyć często, dlatego niezwykle istotnym jest, by wszystkie nasze serwisy posiadały certyfikaty SSL. Posiadają one co najmniej kilka zalet – poprawiają zaufanie użytkowników oraz robotów Google do naszej witryny. Przede wszystkim jednak chronią przed złośliwymi atakami i próbami przekierowań na inne witryny.

Posiadając wgrany certyfikat SSL mamy pewność, że dane zarówno nasze jak i naszych użytkowników są w pełni bezpieczne. Pamiętajmy także o odpowiedniej ochronie haseł – każde z nich powinno być unikalne i znane tylko nam. Ważna jest też ochrona serwera. Jeśli haker dostanie się do niego, prawdopodobnie uzyska dostęp do wielu ważnych plików i haseł, dlatego pilnujmy, by mogły tam zalogować się tylko zaufane osoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne technologie w drukowaniu książek – jak to współcześnie wygląda?
Nowoczesne technologie w drukowaniu książek – jak to współcześnie wygląda?
Wydanie własnej książki jest złożonym procesem. Napisanie publikacji czy stworzenie jej układu graficznego to podstawowe jego elementy. Niemniej jednak istotnym […]
Ostatnie wpisy