Co powinieneś wiedzieć, chcąc wykończyć wnętrze lub przeprowadzić remont?

Co powinieneś wiedzieć, chcąc wykończyć wnętrze lub przeprowadzić remont?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy kupujemy mieszkanie (czy z rynku wtórnego czy pierwotnego), zwykle chcemy je dopasować do nas – a więc naszych gustów, czy potrzeb. Jeśli staliśmy się właścicielami nowo-wybudowanego lokum sprawa zwykle jest prostsza – od początku urządzamy wszystko tak jak chcemy, nie ma problemu ze skuwaniem starych kafli, zrywaniem tapet, czy przesuwaniem mebli, co jest zwykle koniecznością, kiedy prowadzimy remont (sprawdź: remont Poznań) mieszkania z tak zwanej drugiej ręki.

Wykończenia wnętrz w mieszkaniu deweloperskim podejmie się każda firma remontowa. Zwykle w swojej ofercie ma ona przede wszystkim remont łazienki, toalety, kuchni, kładzenie gładzi, podłóg, wyrównywanie sufitów. Jeśli zabierasz się do wykończenia wnętrz świeżo oddanego do użytku budynku, pamiętaj o tym, aby w pierwszej kolejności zlecić wykonanie łazienki, ścian i podłóg. Staraj się nie stosować półśrodków – część rzeczy można zrobić samodzielnie, ale kładzenie płytek, czy gładzi lepiej powierzyć fachowcom, jeśli chcemy być zadowoleni z efektu. Inwestuj w dobre materiały i takich samych specjalistów. Pamiętaj, że dobre ekipy wykonujące remont często mają wolne terminy dopiero na kilka miesięcy od zgłoszenia, zatem staraj się znaleźć ekipę odpowiednio wcześnie.

Wykonując remont mieszkania z rynku wtórnego przygotuj się na stały bałagan, unoszący się kurz i pył, bałagan, a często również potrzebę zamówienia kontenera na odpady – zwłaszcza jeśli planujesz pozbyć się większości mebli czy skucie starych kafli. Poszukaj ekip, które mają doświadczenie w tego rodzaju remontach, ponieważ ich działanie będzie zdecydowanie bardziej sprawne niż w przypadku firm wykonujących jedynie wykończenia wnętrz (zobacz: wykończenia wnętrz Poznań) z rynku pierwotnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się do jazdy motorem w terenie?
Co przyda się do jazdy motorem w terenie?
Jazda motocyklem w terenie to wymagający sport, do którego powinniśmy być dobrze przygotowani, a przede wszystkim porządnie ubrani. Co na […]
Ostatnie wpisy