Co wypada założyć, idąc na koncert w filharmonii i operze?

Co wypada założyć, idąc na koncert w filharmonii i operze?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjście do filharmonii lub opery większości z nas zdarza się bardzo rzadko. Dlatego, kiedy otrzymamy takie zaproszenie, trudno jest podjąć decyzję co na siebie założyć. Filharmonia czy opera to bardzo oficjalne miejsce, które rządzi się swoimi prawami. Nie wypada przyjść tu ubranym niestosownie do powagi tego miejsca. Co na siebie założyć? Jak sprawić, by strój był odpowiedni?

Czerń zawsze pasuje

Mężczyźni na każde oficjalne wyjście mogą założyć garnitur. Ważne by dobrać do niego elegancką koszulę i muchę lub krawat. Jeśli będzie on dobrze dopasowany do sylwetki, a przy tym pozbawiony zagnieceń i schludny, z pewnością odnajdzie się również w operze czy filharmonii. Nieco trudniejsze zadanie stoi przed kobietami. Panie do opery powinny założyć piękną sukienkę albo elegancki komplet. Przy tej okazji idealnie sprawdzą się sukienki trapezowe wieczorowe. Taka kreacja doskonale ukrywa wszelkie mankamenty figury, jednocześnie podkreślając jej atuty.

W szafie każdej kobiety powinna znaleźć się co najmniej jedna taka suknia. Jeśli chcemy wyglądać odpowiednio do sytuacji najlepiej sprawdzi się sukienka w odcieniach czerni lub granatu. Bardziej ekstrawaganckie panie mogą ozdobić ją złotymi dodatkami lub pięknie mieniącym się szalem. Alternatywą może być również długa suknia sięgająca do kostek. Idąc do opery lub filharmonii warto postawić na klasyczne połączenia kolorystyczne i stonowane barwy. Dodatki powinny pasować do całości. Najlepiej sprawdzą się delikatne złote lub srebrne kolczyki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co powinien być wyposażony gabinet lekarza?
W co powinien być wyposażony gabinet lekarza?
Gabinet medyczny to miejsce, w którym lekarz przyjmuje Ciebie i Twoją rodzinę na badania kontrolne, leczenie i porady. Gabinet medyczny […]
Ostatnie wpisy