Proste sposoby na zachowanie ładu w mieszkaniu

Proste sposoby na zachowanie ładu w mieszkaniu
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brak należytego porządku w mieszkaniu może w dużym stopniu uprzykrzać życie. U wielu osób wywołuje wręcz frustrację, która często odbija się na innych członkach rodziny i sprawia, że atmosfera staje się toksyczna i nie do zniesienia. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, aby ład na stałe zagościł w każdym domu. Najprostsze rozwiązania to m.in. specjalna skrzynia do przechowywania zabawek lub innych przedmiotów, wielofunkcyjne meble czy ograniczenie liczby elementów dekoracyjnych i zbędnych akcesoriów do minimum.

Porządek w otoczeniu jest gwarancją dobrego samopoczucia

Jednym z podstawowych sposobów na stały porządek w mieszkaniu jest wyrobienie w sobie nawyku sprzątania na bieżąco. Doskonałym do tego motywatorem może się okazać wprowadzenie do pomieszczeń naturalnych elementów dekoracyjnych, takich jak choćby rośliny, które potrzebują systematycznej pielęgnacji. Ciekawym rozwiązaniem jest również przeprowadzanie sezonowych segregacji ubrań i wszelkich przedmiotów, co pozwoli przewietrzyć szuflady i wyeliminować z nich mnóstwo zupełnie zbędnych rzeczy. Kolejna metoda polega na znacznym ograniczeniu ozdób i akcesoriów, które mają tendencję do zbierania kurzu. Mowa tutaj m.in. o obrazach, figurkach czy innych bibelotach. Warto pozostawić jedynie na te najbardziej stylowe i najlepiej komponujące się z całym wystrojem – np. szklane świeczniki firmy Iittala, wysokie wazony na kwiaty i praktyczne zasłony czy dywany. 

W dużych domach doskonale sprawdzą się pojemne meble w postaci szaf z przesuwnymi drzwiami (liczne komory, szuflady i półki), komód i skrzyń, zdolnych pomieścić zarówno większe, jak i mniejsze przedmioty. Z kolei małe mieszkania najlepiej jest wyposażyć w meble wielofunkcyjne, dzięki którym zaoszczędzimy mnóstwo przestrzeni. Przykładem takich konstrukcji są łóżka z pojemnikiem na pościel, rozkładane kanapy, modułowe zestawy mebli kuchennych, łóżka zintegrowane z szafką nocną czy regały służące nie tylko jako miejsca na książki, ale także separatory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto budować drewniane konstrukcje?
Dlaczego warto budować drewniane konstrukcje?
Naturalność i ekologia Drewno to materiał budowlany, z którego człowiek korzysta od zamierzchłych czasów. Po chwilowym zauroczeniu się nowoczesnymi tworzywami […]
Ostatnie wpisy