Co każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie?

Co każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubiór jest jednym z najważniejszych elementów, które mają wpływ na pierwsze wrażenie, jakie uzyskują o nas nieznajomi. Przekazuje informacje o charakterze danego człowieka, o zainteresowaniach, pracy, światopoglądzie – z tego powodu tak wielu ludzi przywiązuje wagę do wypracowania swojego unikalnego stylu. Wbrew pozorom nie jest to tylko domeną kobiet. Mężczyźni równie często dbają o autoprezentację i starannie dobierają odzież, którą zamierzają nosić. Warto pamiętać, że skompletowana garderoba niekoniecznie oznacza dużą ilość podobnych do siebie rzeczy – zazwyczaj wystarczy jedynie, jeśli znajdują się tam ubrania na każdą okazję. Największą rolę w tworzeniu oryginalnego stylu pełnią dodatki, dzięki którym można nadać charakteru nawet najbardziej zwyczajnej stylizacji. 

Warto dbać o szczegóły 

Zabierając się za odświeżenie swojej garderoby, w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby wszystkie ubrania były dopasowane do naszej sylwetki. Nawet najdroższe i najpiękniejsze spodnie w za dużym lub za małym rozmiarze będą prezentować się po prostu źle. Dotyczy to również bielizny – pomimo że zazwyczaj nie jest ona wystawiona na widok publiczny, to dobrze dobrane majtki męskie znacznie poprawiają komfort i wygodę użytkowania. Kolejną istotną rzeczą jest garnitur – prędzej czy później wydarzy się odpowiednia okazja, aby go założyć, dlatego tak ważne jest, aby był dobrze skrojony. Nie znaczy to, że koniecznie trzeba się pozbyć starego, za dużego garnituru – w większości przypadków wystarczy krótka wizyta u krawca, który dokona niezbędnych poprawek. Nie bez znaczenia są też różnego rodzaju akcesoria, które dopełnią całości stylizacji. Może to być na przykład zegarek, kapelusz, oryginalny krawat, albo dyskretny, srebrny łańcuszek lub bransoletka. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno być zawarte we wniosku o leasing?
Co powinno być zawarte we wniosku o leasing?
Leasing jest doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy potrzebujemy nowego samochodu, a nie chcemy kupować go na własność. Leasingobiorcą może być zarówno […]
Ostatnie wpisy