Ekogroszek – czym jest i jak powstaje?

Ekogroszek – czym jest i jak powstaje?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek to materiał opałowy, który na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskał w naszym kraju ogromną popularność. Do jego produkcji wykorzystuje się przede wszystkim węgiel kamienny. Omawiane paliwo jest jednak znacznie bardziej ekologiczne i łatwiejsze w eksploatacji, a także posiada porównywalną kaloryczność (na poziomie od 24 do nawet 29 MJ/kg). Jeśli interesuje nas wysokiej klasy ekogroszek workowany Poznań to miasto, gdzie działa wiele punktów handlowych posiadających go w asortymencie.

W pełni satysfakcjonujące parametry użytkowe

Ekogroszek jest produkowany z wyselekcjonowanego węgla kamiennego, który zostaje dokładnie pokruszony, przesiany, a na koniec opłukany. Uzyskane w ten sposób ziarna mają zazwyczaj średnicę 5-25 mm i są niemal pozbawione pyłu oraz miału węglowego. Poza tym w trakcie spalania emitują do atmosfery jedynie minimalne ilości węglowodorów, dioksyn i innych szkodliwych substancji (np. tlenku węgla czy siarki), co przyczynia się bezpośrednio do ochrony środowiska naturalnego. Dzięki opisanemu powyżej specyficznemu procesowi obróbki materiał końcowy posiada znakomite parametry eksploatacyjne, w tym zwłaszcza wysoką wartość opałową (średnio 26 MJ/kg) i zaskakująco niską spiekalność (RI<15). Pod tym względem ustępuje w zasadzie jedynie dużo droższemu koksowi. Wszystko to powoduje, że jego wykorzystanie w sezonie grzewczym skutkuje wyraźnie niższymi rachunkami przy jednocześnie optymalnym komforcie termicznym. Dodajmy, że ekogroszek jest bardzo komfortowy w transportowaniu i przechowywaniu, ponieważ sprzedaje się go w poręcznych workach o pojemności do 25 kg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzacja w domu – z jakich części się składa?
Klimatyzacja w domu – z jakich części się składa?
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów systemów klimatyzacji, ale generalnie dzielą się one na dwie kategorie: jednostki centralne […]
Ostatnie wpisy