Ekogroszek – czym jest i jak powstaje?

Ekogroszek – czym jest i jak powstaje?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek to materiał opałowy, który na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskał w naszym kraju ogromną popularność. Do jego produkcji wykorzystuje się przede wszystkim węgiel kamienny. Omawiane paliwo jest jednak znacznie bardziej ekologiczne i łatwiejsze w eksploatacji, a także posiada porównywalną kaloryczność (na poziomie od 24 do nawet 29 MJ/kg). Jeśli interesuje nas wysokiej klasy ekogroszek workowany Poznań to miasto, gdzie działa wiele punktów handlowych posiadających go w asortymencie.

W pełni satysfakcjonujące parametry użytkowe

Ekogroszek jest produkowany z wyselekcjonowanego węgla kamiennego, który zostaje dokładnie pokruszony, przesiany, a na koniec opłukany. Uzyskane w ten sposób ziarna mają zazwyczaj średnicę 5-25 mm i są niemal pozbawione pyłu oraz miału węglowego. Poza tym w trakcie spalania emitują do atmosfery jedynie minimalne ilości węglowodorów, dioksyn i innych szkodliwych substancji (np. tlenku węgla czy siarki), co przyczynia się bezpośrednio do ochrony środowiska naturalnego. Dzięki opisanemu powyżej specyficznemu procesowi obróbki materiał końcowy posiada znakomite parametry eksploatacyjne, w tym zwłaszcza wysoką wartość opałową (średnio 26 MJ/kg) i zaskakująco niską spiekalność (RI<15). Pod tym względem ustępuje w zasadzie jedynie dużo droższemu koksowi. Wszystko to powoduje, że jego wykorzystanie w sezonie grzewczym skutkuje wyraźnie niższymi rachunkami przy jednocześnie optymalnym komforcie termicznym. Dodajmy, że ekogroszek jest bardzo komfortowy w transportowaniu i przechowywaniu, ponieważ sprzedaje się go w poręcznych workach o pojemności do 25 kg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się na przyjęcie małego kota?
Jak przygotować się na przyjęcie małego kota?
Przyjęcie nowego kotka do domu bardzo często jest dużym wydarzeniem. Małe kotki mogą znacząco zmienić dotychczasowy styl życia mieszkańców. Tym […]
Ostatnie wpisy