Jakiego typu nawozy wspomogą rozwój i wzrost naszych upraw?

0
Jakiego typu nawozy wspomogą rozwój i wzrost naszych upraw?

W rolnictwie równie ważne co słońce, gleba i woda jest nawożenie. Nawozy uprawne dzielą się na naprawdę wiele rodzajów. W zależności od uprawianej rośliny dostarczają innych składników mineralnych i pokarmowych. Jakiego typu nawozy można kupić i które będą przydatne do naszych upraw? 

Nawozy mineralne

Celem nawozów mineralnych jest dostarczenie do gleby konkretnego składnika, którego rośliny szczególnie potrzebują. Popularnymi nawozami są m.in. te oparte na azocie, fosforze i potasie. Rośliny wrzosowate przykładowo potrzebują nawozów wapniowych, które można nabyć pod adresem https://arkop.pl/nawozy/nawozy-wapniowe/. Istnieją też specjalne mieszanki wieloskładnikowe, które mieszają pierwiastki w odpowiednich proporcjach. Są one potrzebne krzewom iglastym lub różanecznikom. Nawozy mineralne można kupić między innymi w płynie czy granulkach. 

Nawozy organiczne 

Niektóre nawozy można wyprodukować we własnym zakresie. Wymagają one pewnego wysiłku i czasu, ale pozwolą zaoszczędzić część pieniędzy. Przykładem tego może być kompost, który często opiera się na resztkach z jedzenia. Warto kupić kompostowniki i postawić je w ogródku, gdzie będzie dochodziło do rozkładu składników roślinnych i odzwierzęcych. Można również skorzystać z obornika lub gnojówki, które uzyskuje się z odchodów i roślin typu pokrzywa.

Zostaw komentarz