Jakiego typu nawozy wspomogą rozwój i wzrost naszych upraw?

Jakiego typu nawozy wspomogą rozwój i wzrost naszych upraw?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W rolnictwie równie ważne co słońce, gleba i woda jest nawożenie. Nawozy uprawne dzielą się na naprawdę wiele rodzajów. W zależności od uprawianej rośliny dostarczają innych składników mineralnych i pokarmowych. Jakiego typu nawozy można kupić i które będą przydatne do naszych upraw? 

Nawozy mineralne

Celem nawozów mineralnych jest dostarczenie do gleby konkretnego składnika, którego rośliny szczególnie potrzebują. Popularnymi nawozami są m.in. te oparte na azocie, fosforze i potasie. Rośliny wrzosowate przykładowo potrzebują nawozów wapniowych, które można nabyć pod adresem https://arkop.pl/nawozy/nawozy-wapniowe/. Istnieją też specjalne mieszanki wieloskładnikowe, które mieszają pierwiastki w odpowiednich proporcjach. Są one potrzebne krzewom iglastym lub różanecznikom. Nawozy mineralne można kupić między innymi w płynie czy granulkach. 

Nawozy organiczne 

Niektóre nawozy można wyprodukować we własnym zakresie. Wymagają one pewnego wysiłku i czasu, ale pozwolą zaoszczędzić część pieniędzy. Przykładem tego może być kompost, który często opiera się na resztkach z jedzenia. Warto kupić kompostowniki i postawić je w ogródku, gdzie będzie dochodziło do rozkładu składników roślinnych i odzwierzęcych. Można również skorzystać z obornika lub gnojówki, które uzyskuje się z odchodów i roślin typu pokrzywa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Montaż pomp głębinowych – co jest niezbędne?
Montaż pomp głębinowych – co jest niezbędne?
Zakup pompy głębinowej wiąże się nie tylko z koniecznością wyboru odpowiedniego typu sprzętu. Należy także pamiętać, że każda pompa wymaga […]
Ostatnie wpisy