Charakterystyczne elementy architektury miejskiej

Charakterystyczne elementy architektury miejskiej
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obiekty małej architektury

W każdej większej czy mniejszej miejscowości, znaleźć można wiele podobnych obiektów małej architektury. Zaliczyć do nich należy przykładowo miejskie ławki, które zazwyczaj umieszcza się w pobliżu parków, skwerów czy alei. Wysokiej jakości ławki powinny być wykonane z trwałych materiałów odpornych na niszczenie przez wandali oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Takie same cechy powinny mieć kosze na śmieci montowane zwykle obok ławek.

Do obiektów małej architektury zaliczyć należy także metalowe osłony drzew oraz wielostanowiskowe stojaki rowerowe. W niektórych miejscowościach stosuje się również stojaki motorowe. W każdym mieście znaleźć można też duże, ozdobne donice, w których posadzone są krzewy ozdobne lub kwiaty. Coraz więcej miejscowości decyduje się na montaż tabliczek ulicowych, które znacząco ułatwiają odnajdywanie ulic osobom przyjezdnym.

Artykuły drogowe, które można spotkać w każdym mieście

Do elementów architektury miejskiej zaliczyć należy także znaki oraz lustra drogowe. Znaki montowane są praktycznie na każdej ulicy czy skrzyżowaniu. To dzięki nim ruch pieszy i kołowy w mieście odbywa się w sposób płynny i bezpieczny. Obecnie do ich produkcji zazwyczaj wykorzystuje się blachę stalową ocynkowaną lub blachę aluminiową. W związku z tym, że wyroby te powinny charakteryzować się wysoką jakością, producent znaków drogowych przed wprowadzeniem ich na rynek musi uzyskać aprobatę techniczną oraz stosowny certyfikat.

Do charakterystycznych elementów architektury miejskiej zaliczyć należy również progi zwalniające, czy też odbojnice. W okresie zimowym na chodnikach często pojawiają się także pojemniki na piasek i sól. Warto wspomnieć też o różnego rodzaju sygnalizatorach ostrzegających o niebezpiecznych miejscach oraz lampach oświetlających przejścia dla pieszych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skórzane dodatki, które powinien mieć każdy mężczyzna
Skórzane dodatki, które powinien mieć każdy mężczyzna
Choć w ogólnej opinii przyjęło się, że tylko panie szczególnie dbają o swoje codzienne stylizacje i dobierają do nich dodatki, […]
Ostatnie wpisy