Budowa domu krok po kroku

Budowa domu krok po kroku
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowę domu należy zacząć od uzbrojenia terenu,czyli podłączenia do prądu i wody. Dopóki tak się nie stanie, agregat prądotwórczy będzie odpowiadał za zasilanie wszystkich urządzeń na budowie. Jeżeli nasz obszar nie jest podłączony do sieci kanalizacyjnej, możemy skorzystać z takich rozwiązań jak przydomowe oczyszczalnie ścieków w łódzkim znajdziemy wiele firm, które pomagają w ich montażu. 

Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem robót należy wytyczyć geodezyjnie wszystkie obiekty, jakie będą stawiane na działce oraz wyrównać jej teren. Jest to konieczne jeszcze przed wylaniem fundamentów. Przy okazji można też podjąć decyzję, jaki rodzaj szamba chcemy posiadać. Standardem są dziś szamba plastikowe, zapewniające szczelność i trwałość. Na http://www.eko-lux.com/zbiorniki-na-szambo można je kupić w różnych pojemnościach. 

Od projektu do realizacji

Projekt możemy otrzymać w biurze architektonicznym. Ceny tych standardowych to około 2000 złotych. Jeżeli chcemy mieć indywidualny rysunek, musimy liczyć się nawet z kilkukrotnie większym wydatkiem. Biura projektowe zazwyczaj pobierają też dodatkowe opłaty na przykład za zmianę układu pomieszczeń na istniejących już planach. 

Kiedy można się wprowadzać?

Czas realizacji całej budowy jest mocno zróżnicowany. Są takie, które powstają w zaledwie parę miesięcy, a inne stawia się przez kilka lat. Ogólnie przyjętą średnią jest kilkanaście miesięcy, dlatego też jeżeli nie będzie opóźnień w pracach, to możliwe, że już po nieco ponad roku od wylania fundamentów pod dom będziemy mogli się do niego wprowadzać

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Fototapeta 05.08.2019

    ciekawy artykuł

Rekomendowane
Pomoc specjalistów przy projektowaniu wnętrz – czy warto się na to zdecydować?
Pomoc specjalistów przy projektowaniu wnętrz – czy warto się na to zdecydować?
Projektowanie wnętrz to okazja do uwolnienia swojej wyobraźni. To czas, gdy piękne katalogowe obrazki mają szansę stać się rzeczywistością w […]
Ostatnie wpisy