Zaburzenia somatyczne – leczenie

0
Zaburzenia somatyczne – leczenie

Kiedy pacjent uskarża się na ciągłe problemy zdrowotne, odczuwa fizyczne dolegliwości, które w badaniach lekarskich nie znajdują żadnego potwierdzenia, podejrzewać można problemy natury psychicznej. Konieczne okazać się wówczas mogą psychoterapia i leczenie zaburzeń somatycznych Lublin to miasto, w którym mieszkańcy wschodniej Polski znajdą pomoc i wsparcie wielu specjalistów. Jak wygląda takie leczenie?

Zaburzenia somatyczne – psychoterapia i farmakologia

U pacjentów z zaburzeniami somatycznymi często obserwuje się bóle głowy, brzucha i kręgosłupa. Nierzadko pojawiają się nudności, zaparcia i biegunki. A wszystko to bez wyraźnej medycznej przyczyny. Pojawiające się objawy mogą mieć różne nasilenie, jednak w większości przypadków w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Podjęte leczenie zależeć będzie od tego, jakie czynniki psychiczne wpływają na pojawianie się objawów. Dokładna diagnoza psychologiczno-psychiatryczna pozwoli stwierdzić, czy podłożem objawów  somatycznych jest depresja, zaburzenia lękowe, a może coś zupełnie innego. Poza psychoterapią nakierowaną na zidentyfikowanie i rozwiązanie problemów pacjenta stosowana jest także farmakologia. Leki przeciwdepresyjne oraz uspokajające normalizują nastrój i pomagają w pozbyciu się nieprzyjemnych objawów.

Zostaw komentarz