Zaburzenia somatyczne – leczenie

Zaburzenia somatyczne – leczenie
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy pacjent uskarża się na ciągłe problemy zdrowotne, odczuwa fizyczne dolegliwości, które w badaniach lekarskich nie znajdują żadnego potwierdzenia, podejrzewać można problemy natury psychicznej. Konieczne okazać się wówczas mogą psychoterapia i leczenie zaburzeń somatycznych Lublin to miasto, w którym mieszkańcy wschodniej Polski znajdą pomoc i wsparcie wielu specjalistów. Jak wygląda takie leczenie?

Zaburzenia somatyczne – psychoterapia i farmakologia

U pacjentów z zaburzeniami somatycznymi często obserwuje się bóle głowy, brzucha i kręgosłupa. Nierzadko pojawiają się nudności, zaparcia i biegunki. A wszystko to bez wyraźnej medycznej przyczyny. Pojawiające się objawy mogą mieć różne nasilenie, jednak w większości przypadków w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Podjęte leczenie zależeć będzie od tego, jakie czynniki psychiczne wpływają na pojawianie się objawów. Dokładna diagnoza psychologiczno-psychiatryczna pozwoli stwierdzić, czy podłożem objawów  somatycznych jest depresja, zaburzenia lękowe, a może coś zupełnie innego. Poza psychoterapią nakierowaną na zidentyfikowanie i rozwiązanie problemów pacjenta stosowana jest także farmakologia. Leki przeciwdepresyjne oraz uspokajające normalizują nastrój i pomagają w pozbyciu się nieprzyjemnych objawów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto inwestować w szkolenia wewnętrzne w swojej firmie?
Dlaczego warto inwestować w szkolenia wewnętrzne w swojej firmie?
Szkolenia pracowników, ich rozwój i stałe podnoszenie ich kompetencji, stały się już codziennością i jednym z najbardziej oczywistych zadań działów […]
Ostatnie wpisy