Zaburzenia somatyczne – leczenie

Zaburzenia somatyczne – leczenie
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy pacjent uskarża się na ciągłe problemy zdrowotne, odczuwa fizyczne dolegliwości, które w badaniach lekarskich nie znajdują żadnego potwierdzenia, podejrzewać można problemy natury psychicznej. Konieczne okazać się wówczas mogą psychoterapia i leczenie zaburzeń somatycznych Lublin to miasto, w którym mieszkańcy wschodniej Polski znajdą pomoc i wsparcie wielu specjalistów. Jak wygląda takie leczenie?

Zaburzenia somatyczne – psychoterapia i farmakologia

U pacjentów z zaburzeniami somatycznymi często obserwuje się bóle głowy, brzucha i kręgosłupa. Nierzadko pojawiają się nudności, zaparcia i biegunki. A wszystko to bez wyraźnej medycznej przyczyny. Pojawiające się objawy mogą mieć różne nasilenie, jednak w większości przypadków w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Podjęte leczenie zależeć będzie od tego, jakie czynniki psychiczne wpływają na pojawianie się objawów. Dokładna diagnoza psychologiczno-psychiatryczna pozwoli stwierdzić, czy podłożem objawów  somatycznych jest depresja, zaburzenia lękowe, a może coś zupełnie innego. Poza psychoterapią nakierowaną na zidentyfikowanie i rozwiązanie problemów pacjenta stosowana jest także farmakologia. Leki przeciwdepresyjne oraz uspokajające normalizują nastrój i pomagają w pozbyciu się nieprzyjemnych objawów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykonać idealny makijaż na każdą okazję?
Jak wykonać idealny makijaż na każdą okazję?
Dobrze wykonany makijaż dodaje nie tylko atrakcyjności, ale także pewności siebie. Umiejętne podkreślenie strategicznych miejsc pozwala nam pokazać swoje atuty, […]
Ostatnie wpisy