Co może się okazać konieczne, dla osoby przechodzącej długą rehabilitację?

Co może się okazać konieczne, dla osoby przechodzącej długą rehabilitację?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoba, która na skutek nieszczęśliwego wypadku doznała poważnego urazu kończyn dolnych lub kręgosłupa zazwyczaj przechodzi operację ortopedyczną. Potem czeka ją długi okres rehabilitacji, aby mogła dojść do pełnego zdrowia. W takich przypadkach musi ona pozostawać przez pewien okres w pozycji leżącej. Potrzebne jest więc specjalne łóżko, które zapewni choremu wygodę a zarazem ułatwi opiekunom czynności pielęgnacyjne.

Jak wyposażyć pokój osoby po urazach ortopedycznych?

Stałe przebywanie w pozycji leżącej stwarza dla chorego duży dyskomfort. Zwłaszcza gdy rehabilitacja trwa przez długi czas. Najlepszym sposobem na poprawienie jakości życia obłożnie choremu przebywającemu w warunkach domowych jest zakup łóżka rehabilitacyjnego. Taki sprzęt dostępny jest m.in. w sklepie online https://almach.pl/sklep/kategoria-produktu/sypialnia/lozka-rehabilitacyjne/. Stelaż łóżka ma regulację umożliwiającą ułożenie nóg i pleców pod odpowiednim kątem i zmianę pozycji z leżącej na półleżącą lub siedzącą. Mechanizm jest uruchamiany silniczkiem elektrycznym i sterowany za pomocą pilota. Chory może zrobić to samodzielnie.

Dla opiekunów dużym ułatwieniem jest opcja zmiany wysokości leża. Podniesienie go do optymalnej wysokości usprawnia wykonywanie czynności związanych z codzienną higieną. Łóżko rehabilitacyjno-pielęgnacyjne ma zamontowane w nogach kółeczka jezdne. Stwarza to możliwość płynnego przewożenia pacjenta pozostającego w opiece domowej do dowolnych części mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są zalety rysików do tabletów?
Jakie są zalety rysików do tabletów?
Obecnie jednym z najchętniej użytkowanych urządzeń elektronicznych jest tablet. Pozwala on bowiem zarówno na korzystanie z Internetu, jak i komunikowanie […]
Ostatnie wpisy