Z jakich materiałów mogą być wykonane narzuty na łózko?

Z jakich materiałów mogą być wykonane narzuty na łózko?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów narzut, ale istnieją dwie główne kategorie:

Bawełna i mieszanki bawełniane

Są one wykonane ze 100% bawełny lub mieszanek bawełny. Bawełna to naturalne włókno, które jest miękkie i oddychające. Jest również trwała i łatwa do czyszczenia. Niektóre narzuty z mieszanek bawełny i bawełny mają wykończenie odporne na plamy, dzięki czemu dłużej zachowują dobry wygląd.

Poliester

Poliester to tkanina syntetyczna, która jest często używana w wysokiej klasy narzutach na łóżko, ponieważ jest odporna na zagniecenia, plamy i łatwa do prania. Poliestrowe narzuty na łóżko zwykle są w jednolitych kolorach, ale niektóre mają subtelny wzór lub fakturę.

Len/mieszanka lnu

Len to rodzaj tkaniny wytwarzanej z lnu (rośliny o długich włóknach). Len ma wiele takich samych właściwości jak bawełna – w tym miękkość, oddychalność i trwałość – ale jest droższy od bawełny i czasami ma zmarszczki po praniu, ponieważ nie zachowuje dobrze swojego kształtu podczas suszenia. Narzuty z lnu/mieszanki lnu są często wykonywane w tym samym stylu co koce z mieszanki bawełny/bawełny, ale są cięższe niż większość koców z poliestru, ponieważ są wykonane z bardziej wytrzymałego materiału.

Minky

Minky to syntetyczna tkanina, która wygląda jak zamsz lub aksamit. Jest miękka i przytulna, ale nie tak ciepła jak wełna, bawełna czy flanela. Narzuty z minky są często używane jako lekkie narzuty lub letnie koce, ponieważ są cienkie i lekkie. Najlepsze koce minky są wykonane z mieszanki poliestru, bawełny i rayonu. Im wyższy procent poliestru w tkaninie, tym tańsza jest ona. Jednak zbyt duża ilość poliestru może sprawić, że koc będzie sztywny i niewygodny. Im więcej bawełny lub rayonu w tkaninie, tym będzie ona bardziej miękka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne rozwiązania aranżacyjne do małego salonu
Praktyczne rozwiązania aranżacyjne do małego salonu
Posiadanie małego salonu wcale nie musi być dużym utrudnieniem – wręcz przeciwnie, może okazać się, że takie rozwiązanie ma więcej […]
Ostatnie wpisy