Wino białe wytrawne – czym się charakteryzuje?

Wino białe wytrawne – czym się charakteryzuje?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wino białe wytrawne to rodzaj białego wina, które ma bardzo niską zawartość cukru. Produkowane jest z tych samych winogron, co słodkie białe wina, ale cukier jest fermentowany przed butelkowaniem. W rezultacie otrzymujemy napój, który jest wytrawny, kwaśny i orzeźwiający.

Najlepsze białe wina wytrawne są rześkie, świeże i owocowe, ale mają też ciało i strukturę. Często są produkowane w stylu podobnym do sauvignon blanc – czyste, z aromatami agrestu lub passionfruit.

Białe wina wytrawne pochodzą z wielu różnych krajów świata, w tym z Francji, Włoch i Australii. Ich profile smakowe różnią się w zależności od regionu, w którym są produkowane.

Jeśli chcesz spróbować białego wina wytrawnego, znajdziesz je w większości sklepów monopolowych i supermarketów. Jest ono również łatwe do wykonania w domu.

Białe wino wytrawne ma kilka cech, które odróżniają je od innych rodzajów białych win. Oto najważniejsze z nich:

Kwasowość 

Białe wina wytrawne mają kwaśny smak, który sprawia, że są orzeźwiające i rześkie.

Niska zawartość cukru 

Oznacza to, że nie mają dużo cukru pozostałego po fermentacji i starzeniu, więc nie są wcale bardzo słodkie w smaku. Wiele osób, które nie przepadają za słodkimi winami, uważa, że białe wytrawne są o wiele bardziej atrakcyjne niż ich słodsze odpowiedniki, ponieważ nie muszą się martwić, że miodowe lub karmelowe smaki zakłócą smak ich potraw.

Lekkie 

Białe wina wytrawne są zazwyczaj lżejsze niż inne rodzaje alkoholi (w tym niektóre czerwone), choć zależy to od tego, jak długo leżakowały przed butelkowaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zabawki kupować dzieciom zainteresowanym militariami?
Jakie zabawki kupować dzieciom zainteresowanym militariami?
W ostatnich latach wśród zabawek dziecięcych panuje trend, że nie mają one właściwej płci, której są dedykowane. Wszystko to sprawia, […]
Ostatnie wpisy