W co się należy zaopatrzyć zajmując się hodowlą kur?

W co się należy zaopatrzyć zajmując się hodowlą kur?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy rozpoczynasz hodowlę kurcząt, prawdopodobnie będziesz musiał kupić trochę sprzętu. To może być kosztowna propozycja – ale nie musi być! Sprawdź tę listę rzeczy, w które powinieneś się zaopatrzyć, gdy masz do czynienia z hodowlą kurcząt:

Karmniki dla kurcząt

Kurczaki potrzebują jedzenia i wody, aby przetrwać, więc musisz mieć sposób, aby zapewnić im te potrzeby. Karmidła dla kur są jednym z najbardziej popularnych sposobów, aby to zrobić. Można je umieścić na szczycie klatek lub zawiesić pod sufitem, aby kurczaki miały do nich łatwy dostęp bez pomocy właścicieli.

Systemy pojenia

Podobnie jak w przypadku jedzenia, kurczaki potrzebują również wody, aby pozostać zdrowe i nawodnione. Systemy pojenia można wykorzystać jako sposób na zapewnienie kurczakom dostępu do świeżej wody przez cały czas.

Kurniki

Są one również bardzo ważne, gdy mamy do czynienia z hodowlą kurcząt. Kurnik utrzymuje kurczaki bezpieczne od drapieżników i chroni je od elementów zbyt. Istnieje wiele różnych rodzajów kurników dostępnych na rynku dzisiaj, ale sugerujemy, aby uzyskać jeden, który pozwala na dużo miejsca dla każdego ptaka, tak, że mogą one poruszać się swobodnie, bez bycia ograniczonym w jednym miejscu przez cały dzień. Pomoże to utrzymać je szczęśliwe, aby mogły złożyć więcej jaj niż zwykle!

Siatki dla kurcząt

Są to kolejne rzeczy, które są potrzebne, gdy mamy do czynienia z hodowli kurcząt, ponieważ utrzymują one drapieżniki z dala od siebie, jednocześnie umożliwiając cyrkulację powietrza w kurniku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podnóżek w domu – zalety
Podnóżek w domu – zalety
Problemy związane z układem ruchu są obecnie bardzo powszechne w społeczeństwie. Jako główną przyczynę tego stanu rzeczy specjaliści wymieniają przede […]
Ostatnie wpisy