Utrzymanie bezpieczeństwa na drodze – jakie rozwiązania mogą to umożliwić

Utrzymanie bezpieczeństwa na drodze – jakie rozwiązania mogą to umożliwić
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że zbyt wysoka prędkość jest głównym powodem wypadków drogowych, zwłaszcza w przypadku licznych potrąceń pieszych, które mają miejsce na obszarach o dużej gęstości zabudowy. W terenie miejskim obowiązują restrykcyjne przepisy dotyczące prędkości i to właśnie te przepisy są jednymi z częściej łamanych. Jak pokazuje praktyka, ustawienie znaku to zazwyczaj za mało. Potrzebne są zatem bardziej inwazyjne rozwiązania.

Światła, radar czy progi?

Przejście dla pieszych, na którym regularnie dochodzi do potrąceń powinno zostać wyposażone w system świateł drogowych. Nie muszą się one zmieniać automatycznie, mogą zatrzymywać samochody na życzenie przechodnia. Innym sposobem na poprawę bezpieczeństwa w newralgicznych miejscach jest ustawienie fotoradarów. Rozwiązania te wiążą się jednak z wysokimi kosztami, mogą być ponadto użyte tylko punktowo. Uzupełniać powinny je więc progi zwalniające. Narzędzie to, wytwarzane z tanich oraz wytrzymałych tworzyw sztucznych, takich jak guma i PCV pozwala na kontrolę prędkości rozwijanych przez kierowców na dowolnym odcinku drogi. Progi dzielą się na najazdowe i podrzutowe, a także na wyspowe oraz listwowe, czyli rozciągające się na całą długość jezdni. Z ofertą tych ostatnich można zapoznać się poprzez poniższy adres internetowy https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/progi-zwalniajace-podrzutowe-modulowe-wyspowe-kablowe/progi-zwalniajace. Przeszkody te z pewnością wpłyną na poprawę poziomu bezpieczeństwa na osiedlowych drogach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy nabyciu swojego pierwsze waporyzatora?
Na co zwrócić uwagę przy nabyciu swojego pierwsze waporyzatora?
Wybierając swój pierwszy waporyzator, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji. Czy urządzenie posłuży […]
Ostatnie wpisy