Szydełkowanie może być modne – makaki, zabawki, torby

Szydełkowanie może być modne – makaki, zabawki, torby
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Robótki ręczne to wspaniały pomysł na stworzenie czegoś oryginalnego i unikatowego. Szydełkowanie wymaga jedynie chęci i zaopatrzenia się we włóczkę i szydełko. Przy pomocy rąk możemy wydziergać modne makaki, zabawki dla dzieci i torby ze sznurka.

Szydełkowanie — co potrzeba?

Jeśli rozpoczynamy przygodę z szydełkiem, na samym początku warto zaopatrzyć się we włóczkę lub sznurek i szydełko odpowiedniego rozmiaru, które dobieramy do grubości włóczki. Taka informacja znajduje się na każdej banderoli.

Na samym początku lepiej jest stworzyć coś prostego np. zabawkę dla dziecka, torbę worek lub opaskę na głowę. Zalecane jest używanie włóczek bawełnianych, które sprawniej się prowadzi na szydełku. Dostępne są w wielu kolorach i gramaturach oraz można je nabyć zarówno w pasmanteriach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://rebecadelana.pl. Robótki wykonane z takich włóczek nie tracą swoich właściwości w trakcie noszenia i prania.

Na szydełku możemy zrobić także obrusy, bieżniki i serwetki. Wymaga to wiele cierpliwości i użycia cieńszego bawełnianego kordonka, jednak radość z własnoręcznie wykonanego dzieła jest o wiele większa, niż zakup gotowego produktu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wiosenne porządki – wyposażenie, które pomoże w szybkiej realizacji tego zadania
Wiosenne porządki – wyposażenie, które pomoże w szybkiej realizacji tego zadania
Przyroda budząca się do życia, rosnąca temperatura powietrza oraz piękne słońce napawają nas optymizmem, energią i chęcią do uporządkowania nieco […]
Ostatnie wpisy