Problemy z akceptacją siebie – od czego zacząć zmiany w życiu?

Problemy z akceptacją siebie – od czego zacząć zmiany w życiu?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie popularności mediów społecznościowych, gdzie znajduje się miejsce na wrzucanie różnego rodzaju zdjęć, coraz więcej osób ma kompleksy na punkcie własnego ciała. Bombardowani ze wszystkich stron wizerunkami idealnie szczupłych, pozbawionych cellulitu, trądziku i innych ,,niedoskonałości” modelek, młodzi (lecz nie tylko) ludzie zaczynają myśleć, że jest z nimi coś nie tak, albowiem mało kto zawsze wygląda perfekcyjnie na fotografiach, zwłaszcza, gdy robione są one z zaskoczenia. Promowana w mediach niezdrowa chudość, duża dostępność ubrań w niewielkich rozmiarach oraz incydenty, zawstydzające osoby z nadwagą, przyczyniają się do chęci odchudzania, celem wpasowania się w obowiązujące kanony piękna. Nie da się jednak ukryć, że nieprzemyślany, nastawiony na szybką utratę masy proces, często skutkuje zaburzeniami odżywiania.

Akceptacja ciała

Mając problemy z akceptacją siebie, warto skorzystać z porady specjalisty. Po wizycie u psychologa, nierzadko konieczne jest udanie się do dietetyka, naprawiającego zdrowe relacje z jedzeniem. W stopniowym, acz skutecznym i długotrwałym wprowadzeniu zmian w życiu jest w stanie pomóc dobry dietetyk Warszawa jest natomiast miastem, gdzie takich specjalistów znajdziemy w wielu miejscach. Współpracując z medykiem, dobrze działać również na własną rękę – chcąc przestać porównywać się do innych, należy przestać obserwować demotywujące konta na Instagramie, wyrzucić (zachęcającą do obsesyjnego korzystania) wagę oraz płyty, zawierające znienawidzone filmiki z ćwiczeniami. Warto spróbować przekonać się, że zdrowy styl życia nie musi być karą ani gehenną. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe elementy układu wydechowego w aucie
Podstawowe elementy układu wydechowego w aucie
Układ wydechowy stanowi wyjątkowo ważny element samochodu. Nie tylko podnosi on komfort podczas jazdy, ale również gwarantuje prawidłową pracę silnika. […]
Ostatnie wpisy