Rolety, żaluzje i zasłony jako skuteczny sposób na udekorowanie wnętrz

Rolety, żaluzje i zasłony jako skuteczny sposób na udekorowanie wnętrz
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednymi z najpopularniejszych akcesoriów wykorzystywanych do dekorowania okien są rolety, żaluzje oraz zasłony. Ich atrakcyjność polega na tym, że nie tylko pięknie się prezentują, wzbogacając aranżację wnętrz, ale przede wszystkim pełnią dwie istotne funkcji. Po pierwsze skutecznie chronią pomieszczenia przed wpadającymi promieniami słońca, po drugie zaś zabezpieczają nas po zmierzchu przed wścibskim wzrokiem obcych ludzi z ulicy. Sklepem, który posiada w swoim asortymencie wyjątkowo stylowe produkty tego typu jest ibelo.pl.

Nowoczesne konstrukcje są na topie

Różnego rodzaju żaluzje, rolety oraz zasłony na dobre zagościły w naszych domach. W kategorii żaluzji największym powodzeniem cieszą się obecnie modele drewniane, znakomicie podkreślające urodę okien i idealnie dopasowane do uwielbianego powszechnie stylu skandynawskiego czy nadal cenionego stylu klasycznego. Ich charakterystyczną cechą jest stylowy wygląd, a także fakt, że optycznie powiększają wnętrze, co dla wielu ma kluczowe znaczenie. Dodatkowo wprowadzają do pomieszczenia niezwykle ciepłą i domową atmosferę.

Jeśli zaś chodzi o rolety, to zdecydowanie warto zaopatrzyć się w wersje rzymskie. Posiadają one prosty design i są bardzo uniwersalne. Zazwyczaj wykonuje się je na zamówienie, dlatego możemy być pewni, że w stu procentach zaspokoją nasze oczekiwania pod względem wymiarów, materiału wykonania i koloru. Doskonale sprawdzają się modele w kasecie z wytrzymałej tkaniny zasłonowej. Trzecim elementem dekoracyjnym są zasłony. Powinny one być dobierane w zależności od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt, Jeśli naszym celem jest optymalne zasłonięcie wnętrza przed słońcem, wówczas warto pomyśleć o zasłonach gotowych z ciężkiego weluru, aksamitu czy welwetu. Z kolei miłośnikom dobrze oświetlonych przestrzeni zaleca się wybór zasłon z woalu, tiulu albo lnu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym pamiętać planując inwestycję w system fotowoltaiczny?
O czym pamiętać planując inwestycję w system fotowoltaiczny?
Tradycyjne źródła energii powoli się wyczerpują. Oczywiście wystarczą nam wszystkim jeszcze długo, ale już teraz konieczne jest dbanie o to, […]
Ostatnie wpisy