Rodzaje wtyków RJ

Rodzaje wtyków RJ
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zdecydowana większość osób kojarzy wtyk RJ z wersją 45. Okazuje się jednak, że w elektronice wykorzystuje się zdecydowanie więcej standardów. Czym różnią od siebie poszczególne wersje i do czego są najczęściej wykorzystywane?

Podział wtyków RJ

Złącza określane jako RJ-9,10 i 22 są wykorzystywane m.in. do szybkiego przesyłania danych, np. między aparatem telefonicznym a słuchawką. Złącze tego typu jest czteropozycyjne i czterostykowe. Z kolei RJ-11 ma wbudowane 4 styki i jest sześciopozycyjny. Taki wtyk jest wykorzystywany m.in. do połączenia sieci z modemem. Wreszcie najbardziej popularny, czyli RJ-45, również można wykorzystywać do podłączenia modemów.

Warto pamiętać, że wtyczka RJ-45 ma wbudowaną wypustkę, nazywaną także kluczem. Dzięki niej, nie można jej włożyć do gniazda 8P8C. Jest to przemyślane zabezpieczenie, dzięki któremu początkujący użytkownicy mogą uniknąć pomyłek. Co ciekawe, RJ-45 jest dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza z nich, zakończona literą S, obsługuje pojedyncze gniazdo, natomiast druga, zakończona literą M, obsługuje nawet do 8 gniazd. Szczegółowe informacje o tym można znaleźć na wirearea.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Torby przydatne na zakupach
Torby przydatne na zakupach
Zakupy to czynność, którą wykonujemy wszyscy i do której raczej nikt nie przywiązuje większej uwagi. Warto jednak pamiętać, że z […]
Ostatnie wpisy