Przyczyny nietrzymania moczu

Przyczyny nietrzymania moczu
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zmaga się z problemem polegającym na nietrzymaniu moczu, czyli odbywającym się wbrew woli opróżnianiem pęcherza moczowego (częściowym bądź całkowitym). W znacznym stopniu utrudnia to normalne funkcjonowanie i powoduje bardzo duży dyskomfort. W takiej sytuacji rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest noszenie na co dzień specjalnych pieluchomajtek o dużej chłonności. Kupimy je na https://pharmamed24.pl/pl/c/Pieluchomajtki-dla-doroslych/16.

Infekcje to tylko wierzchołek góry lodowej

Nietrzymanie moczu, nazywane fachowo inkontynencją, to przewlekła choroba dotycząca głównie kobiet po 40 roku życia, choć coraz częściej dotyka ona również mężczyzn i osoby w młodym wieku. Może mieć rozmaite przyczyny, a najbardziej powszechną jest nadmierne osłabienie mięśni Kegla zlokalizowanych w dnie miednicy. Nierzadko powodem omawianej dolegliwości są też poważne infekcje bakteryjne układu moczowo-płciowego, którym towarzyszy wyraźnie wyczuwalne szczypanie, ból podczas siusiania i gorączka lub stan podgorączkowy. W tym przypadku wystarczy zazwyczaj zastosować kurację antybiotykami.

Jeszcze inna  przyczyna to zaawansowane zmiany o podłożu hormonalnym, związane nierozerwalnie z obniżeniem poziomu estrogenów i elastyczności tzw. przepony moczowo-płciowej. Oprócz tego inkontynencja może bezpośrednio wynikać z niedawnego urodzenia dziecka, nadmiernie ciężkiej pracy fizycznej, zbyt dużej masy ciała (otyłość stanowi obciążenia dla całego organizmu), nadużywania preparatów moczopędnych oraz problemu z regularnymi zaparciami. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym muszą się charakteryzować kołdry dla dzieci?
Czym muszą się charakteryzować kołdry dla dzieci?
Jednym z kluczowych elementów gwarantujących dziecku spokojny sen i wypoczynek jest kołdra. Musi ona przede wszystkim zapewniać mu komfort termiczny, […]
Ostatnie wpisy