Przyczyny nietrzymania moczu

0
Przyczyny nietrzymania moczu

Wiele osób zmaga się z problemem polegającym na nietrzymaniu moczu, czyli odbywającym się wbrew woli opróżnianiem pęcherza moczowego (częściowym bądź całkowitym). W znacznym stopniu utrudnia to normalne funkcjonowanie i powoduje bardzo duży dyskomfort. W takiej sytuacji rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest noszenie na co dzień specjalnych pieluchomajtek o dużej chłonności. Kupimy je na https://pharmamed24.pl/pl/c/Pieluchomajtki-dla-doroslych/16.

Infekcje to tylko wierzchołek góry lodowej

Nietrzymanie moczu, nazywane fachowo inkontynencją, to przewlekła choroba dotycząca głównie kobiet po 40 roku życia, choć coraz częściej dotyka ona również mężczyzn i osoby w młodym wieku. Może mieć rozmaite przyczyny, a najbardziej powszechną jest nadmierne osłabienie mięśni Kegla zlokalizowanych w dnie miednicy. Nierzadko powodem omawianej dolegliwości są też poważne infekcje bakteryjne układu moczowo-płciowego, którym towarzyszy wyraźnie wyczuwalne szczypanie, ból podczas siusiania i gorączka lub stan podgorączkowy. W tym przypadku wystarczy zazwyczaj zastosować kurację antybiotykami.

Jeszcze inna  przyczyna to zaawansowane zmiany o podłożu hormonalnym, związane nierozerwalnie z obniżeniem poziomu estrogenów i elastyczności tzw. przepony moczowo-płciowej. Oprócz tego inkontynencja może bezpośrednio wynikać z niedawnego urodzenia dziecka, nadmiernie ciężkiej pracy fizycznej, zbyt dużej masy ciała (otyłość stanowi obciążenia dla całego organizmu), nadużywania preparatów moczopędnych oraz problemu z regularnymi zaparciami. 

Zostaw komentarz